Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Kiedy koniec nauki zdalnej? Minister Adam Niedzielski podał datę

2
Podziel się:

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Kiedy zakończy się zdalna edukacja? Sukcesywnie pojawiają się nowe informacje w tej sprawie. W środowy poranek minister zdrowia Adam Niedzielski wskazał ważny termin.

Kiedy koniec nauki zdalnej? Minister Adam Niedzielski podał datę
Kiedy koniec zdalnej edukacji? (Unsplash.com)

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał istotne informacje podczas wizyty w RMF FM. Podał, że już 4 maja uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócą do ławek. Może zdarzyć się jednak, że ta zmiana nie obejmie wszystkich.

Mamy jedynie wątpliwość, czy będzie to w całym kraju, czy zdecydujemy się w niektórych miejscach na nauczanie hybrydowe - podkreślił szef resortu zdrowia.

Niedzielski nie ukrywa, że "szkoła i edukacja zawsze była priorytetem" w luzowaniu ograniczeń. Jednocześnie przyznaje, że jest jeszcze za wcześnie, by jednym ruchem przywrócić całą edukację stacjonarną.

Rozmawiamy o tym, żeby podzielić to na etapy, ale tak, aby jeszcze w maju wszystkie dzieci wróciły do szkół. Taki plan chcemy przedstawić podczas konferencji - dodał.

Koronawirus w Polsce. Kiedy zdejmiemy maseczki?

Minister zdrowia odniósł się również do wątku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Jeśli miałbym wyznaczyć parametr, który ma wpływ na decyzje w tej sprawie, to średnia liczba zachorowań. Jeśli będzie to 4-5 tys. to będę rekomendował zdejmowanie maseczek - podkreślił, ujawniając jednocześnie, że konkretną datę poznamy na dzisiejszej konferencji.

Konferencja przedstawicieli rządu, według nieoficjalnych informacji, odbędzie się o 10:30 lub 11:00. Ma zostać ogłoszony harmonogram luzowania ograniczeń na cały maj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
cooltygrysek
rok temu
Zbrodnicze WHO nadal nie "rozumi" że trzeba społeczeństwo oddzielić od biologicznie odpornych od nieodpornych których jest jakieś 15% a rządowi powielają ten holokaust wystarczy spojrzeć na Indie co się tam wyrabia i jest nie do zatrzymania. Wirusolog
dsd
rok temu
Dzisiaj, 28-04-2021 09:48 " Koronawirus atakuje coraz młodszych. Przybywa nastolatków z ciężkim przebiegiem COVID-19 Niepokojące doniesienia z dziecięcego oddziału covidowego. Przebieg choroby u nastolatków w trzeciej fali epidemii jest cięższy niż wcześniej. Specjalistka relacjonuje, co dzieje się na szpitalnych salach. Mali pacjenci, tak jak i dorośli, zakażeni są głównie wariantem brytyjskim. U dzieci powoduje on cięższy przebieg. Nastolatek natomiast przechodzi wariant brytyjski podobnie jak osoba dorosła - powiedziała specjalistka chorób zakaźnych i pediatra dr Lidia Stopyra, kierująca dziecięcym oddziałem covidowym w szpitalu Stefana Żeromskiego w Krakowie. Z jej obserwacji wynika, że sytuacja dzieci jest teraz zupełnie inna niż na początku epidemii. - Było przede wszystkim mniej pacjentów, a choroba przebiegała łagodniej - przyznaje " Dalej chcecie otwierac szkoły na miesiąc przed końcem roku szkolnego? Potrzebne to ryzyko?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić