Kiedy koniec nauki zdalnej? Minister Adam Niedzielski podał datę

2

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Kiedy zakończy się zdalna edukacja? Sukcesywnie pojawiają się nowe informacje w tej sprawie. W środowy poranek minister zdrowia Adam Niedzielski wskazał ważny termin.

Kiedy koniec nauki zdalnej? Minister Adam Niedzielski podał datę
Kiedy koniec zdalnej edukacji? (Unsplash.com)

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał istotne informacje podczas wizyty w RMF FM. Podał, że już 4 maja uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócą do ławek. Może zdarzyć się jednak, że ta zmiana nie obejmie wszystkich.

Mamy jedynie wątpliwość, czy będzie to w całym kraju, czy zdecydujemy się w niektórych miejscach na nauczanie hybrydowe - podkreślił szef resortu zdrowia.

Niedzielski nie ukrywa, że "szkoła i edukacja zawsze była priorytetem" w luzowaniu ograniczeń. Jednocześnie przyznaje, że jest jeszcze za wcześnie, by jednym ruchem przywrócić całą edukację stacjonarną.

Rozmawiamy o tym, żeby podzielić to na etapy, ale tak, aby jeszcze w maju wszystkie dzieci wróciły do szkół. Taki plan chcemy przedstawić podczas konferencji - dodał.

Koronawirus w Polsce. Kiedy zdejmiemy maseczki?

Minister zdrowia odniósł się również do wątku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Jeśli miałbym wyznaczyć parametr, który ma wpływ na decyzje w tej sprawie, to średnia liczba zachorowań. Jeśli będzie to 4-5 tys. to będę rekomendował zdejmowanie maseczek - podkreślił, ujawniając jednocześnie, że konkretną datę poznamy na dzisiejszej konferencji.

Konferencja przedstawicieli rządu, według nieoficjalnych informacji, odbędzie się o 10:30 lub 11:00. Ma zostać ogłoszony harmonogram luzowania ograniczeń na cały maj.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić