Kiedy sięgnął po broń? Trasa, którą przewożono Maksymiliana F.

27

W piątek, 1 grudnia Maksymilian F. postrzelił dwóch konwojujących go policjantów. Ale po broń nie sięgnął w Kiełczowie, skąd go zabrano, ani po drodze na wrocławski Kozanów. Zatrzymany mężczyzna miał do pokonania z policjantami ok. 30 km. Strzały padły niespełna kilometr od miejsca docelowego. Co się działo pomiędzy 18.40 a 22?

Kiedy sięgnął po broń? Trasa, którą przewożono Maksymiliana F.
Maksymilian F. przejechał z policjantami prawie 30 km (Dolnośląska Policja, YouTube)

W sobotę (2 grudnia) rano policja zatrzymała Maksymiliana F. który ok. 10 godzin wcześniej przy ul. Sudeckiej we Wrocławiu postrzelił dwóch przewożących go na komisariat policjantów.

Policja, opisując dramatyczne wydarzenia, dość enigmatycznie informuje o ''skrajnie niebezpiecznym zdarzeniu z udziałem dwóch funkcjonariuszy i transportowanej pojazdem osoby, która była poszukiwana listem gończym''.

Nie wiadomo, co dokładnie wydarzyło się w policyjnym samochodzie. Szczegóły próbował ustalić ''Onet'', tworząc rekonstrukcję zdarzeń. Reporter ''Faktu'' przejechał natomiast trasą, którą feralnego dnia pokonał z funkcjonariuszami Maksymilian F.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zatrzymali busa do kontroli. Pokazali, co przypadkiem odkryli w środku

Na początku nic nie zwiastowało problemów. O godz. 18.40 policjanci z komisariatu Wrocław-Fabryczna zjawili się w niewielkim Kiełczowie pod Wrocławiem. To właśnie tu, przy ul. Wrocławskiej, mieszkał Maksymilian F. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Zatrzymanie przebiegło spokojnie i ok. godz. 19 Maksymilian F. wsiadł z policjantami do samochodu.

Oceniający sytuację eksperci uważają, że podczas zatrzymania mężczyzny popełniono błąd. Policjanci prawdopodobnie nie przeszukali Maksymiliana F.

Funkcjonariusze przewieźli 44-latka na komisariat Wrocław-Fabryczna przy ul. Połbina. Podczas trasy liczącej ok. 20 km nic złego się nie wydarzyło. Okazało się jednak, że zatrzymany mężczyzna, ze względu na remont izby zatrzymań, znów musi zostać przewieziony w inne miejsce. Zdecydowano, że będzie to komisariat przy ul. Ślężnej. Tam Maksymilian F. miał spędzić noc w jednej z cel pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Trasa nie była długa. Raptem ok. 10 km. Tym razem do transportu oddelegowano dwóch kolejnych funkcjonariuszy.

Strzały padły 800 m od miejsca docelowego

Dramat rozegrał się niespełna kilometr od miejsca docelowego. Po godz. 22 młody mężczyzna przejeżdżający ul. Sudecką zauważył brązowego hyundaia stojącego na środku drogi. Gdy zajrzał do środka, dostrzegł dwóch mężczyzn. Jednemu z nich krew wylewała się z oka. Mężczyzna powiadomił służby. Zaczęło się ratowanie życia policjantów.

Do tej pory nie wiadomo, co dokładnie wydarzyło się między 22.30 a 22.40. Z nieoficjalnych ustaleń mediów wynika, że F. w pewnym momencie wyciągnął zza paska ukrytą tam broń i oddał strzały w głowy siedzących przed nim policjantów. Potem uciekł.

Maksymilian F. miał do odsiedzenia półroczny wyrok za oszustwo. Teraz grozi mu dożywocie.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić