Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? MEN przekazał informacje

29

Wielu uczniów z niecierpliwością wyczekuje powrotu do szkół. Wciąż nie jest jasne, kiedy to się stanie. Najnowsze informacje na ten temat przekazał wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.

Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? MEN przekazał informacje
Kiedy powrót do szkół? (Pixabay)

Ostatnie dane z Ministerstwa Zdrowia dot. epidemii koronawirusa w Polsce nie napawają optymizmem. Notowane są wysokie liczby zachorowań, co doprowadziło do tego, że nałożono nowe obostrzenia.

Wobec tego wydaje się, że nieco oddala się powrót uczniów klas 4-8 do szkolnych ławek. Nikt nie ukrywa, że jest to mocno uzależnione od rozwoju epidemii.

Uważamy, że jeśli tylko uda się opanować epidemię, te kilka tygodni dodatkowych obostrzeń, które w tej chwili wprowadzamy plus zwiększona liczba wyszczepionych osób, powinny pozwolić nam na to, by powrócić do zajęć stacjonarnych - powiedział wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski.

Powrót do szkół. Różne warianty

Zaznaczał również, że nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaka sytuacja będzie za miesiąc lub dwa. Ponadto zapewnił, że przygotowywane są różne rozwiązania.

Przecież trudno było powiedzieć, w którym konkretnie tygodniu nastąpi gwałtowny wzrost zachorowań w Polsce. Widzieliśmy, że ta trzecia fala pojawiła się w Europie Zachodniej, w innych państwach, ale do nas doszła z dosyć dużym opóźnieniem - zaznaczał Dariusz Piontkowski.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić