o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Dżuma w Chinach. Rząd wprowadza kolejne obostrzenia

175
Podziel się

Chińskie władze postanowiły wprowadzić obostrzenia w kraju po tym, jak w prowincji Mongolia Wewnętrzna zdiagnozowano przypadek dżumy. Choroba co jakiś czas pojawia się w różnych miejscach na świecie, jednak w dobie pandemii koronawirusa potencjalny wybuch kolejnej epidemii może być wyjątkowo niebezpieczny.

Dżuma w Chinach. Rząd wprowadza kolejne obostrzenia
Zdjęcie mikroskopowe bakterii Yersinia pestis, które wywołują dżumę. (Getty Images, Smith Collection, Gado)
bDfBzjCJ

Władze Chin postanowiły wprowadzić drugi poziom zagrożenia epidemicznego w czterostopniowej skali. Wszystko po tym, jak u jednego z pasterzy zamieszkującego chińską część Mongolii odnotowano przypadek dżumy dychawicznej, zwanej po prostu dżumą.

Przypadek zdiagnozowano z miejscowości Bayan Nur w sobotę. Nie jest jasne, jak doszło do zarażenia, istnieją jednak podejrzenia, że mogło do niego dojść poprzez jedzenie zwierząt, takich jak gryzonie, które uznawane są za źródło dżumy.

Wprowadzony poziom zagrożenia zabrania m.in. polowania na pewne gatunki zwierząt oraz wzywa ludzi do zgłaszania wszystkich podejrzanych przypadków.

bDfBzjCL

Czytaj także:

Epidemia dżumy na świecie

Jak donosi BBC, zeszłym roku w Mongolii dwie osoby zmarły z powodu dżumy, którą zarazili się, jedząc surowe mięso świstaka - uznawane w tamtejszej kulturze za tradycyjny lek.

Kilka dni temu donoszono ze stołecznego Ułan-Bator, że w kraju graniczącym z Chinami odnotowano dwa nowe przypadki zachorowań.

bDfBzjCR

Według raportów WHO choroba nie jest obecnie uznawana za bardzo niebezpieczną, ponieważ istnieją bardzo dobrze opracowane metody jej leczenia. Co pewien czas wybucha ona w różnych miejscach na świecie - np. w 2017 roku dżuma pojawiła się na Madagaskarze, gdzie potwierdzono ponad 300 infekcji.

Dżuma, znana jako "Czarna Śmierć", doprowadziła w XIV wieku do śmierci nawet 2/3 mieszkańców Europy, a w niektórych miejscach Francji czy Włoch zmarło na nią nawet 90 proc. społeczeństwa. Uważa się, że m.in. jej epidemia zakończyła na kontynencie okres średniowiecza.

Choroba pojawiała się jednak na świecie bardzo wiele razy w różnych okresach historycznych - bardzo często pozostawiając za sobą miliony ofiar. Współcześnie jednak udało nam się opanować jej efekty. Mimo to, w okresie epidemii koronawirusa, jej pojawienie się jest wyjątkowo niepokojące.

Zobacz także: Źródło "czarnej śmierci". Jedna miejscowość Łaiszew

bDfBzjCS
bDfBzjDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(175)
Agga
4 miesiące temu
Calkowity zakaz podrozowania Chinczykow na conajmniej 5 lat! Prosimy o nie otwieranie granic Polski dla obywateli Chin!
Taka prośba
4 miesiące temu
Proponuję by w trybie pilnym ONZ mianowało prezydenta Chin Ojcem Zadżumionych .
Mamba
4 miesiące temu
Koronovirus okazał się nie taki grozny,powoli wygasa to trzeba nastraszyć ludzi czymś innym,proponuję zamknąć laboratorum w Wuhan to i chorób nie będzie,światowa organizacja zdrowia z laboratorum w Wuhan ciągle coś knują,myśliciele że ludzie są tak głupi że nie wiedzą że te dwa gówna są ze sobą powiązane,prędzej czy później wszystko wyjedzie na jaw😛
bDfBzjDn
Oczy
4 miesiące temu
Wuhan 5G implementacja rok 2019..Reszta świata po po kolei.. W razie zatruć elektromagnetycznych zwalimy na wirusa...Zwalimy na Chiny bo coś poszło z nimi nie tak..A reszta będzie łapać ściema i tak..Sprawa Polska..hm...ilość anten najwięcej zachorowań Śląsk...dorwiemy się w końcu do górnictwa w Polsce, nie mogą być przecież samowystarczalni..Powiemy że z covidem.pomoze komputer Beast 666 jak się zaczepi bydło ludzkie to będziemy mieć ich podpietych w jeden serwer.. A pd Przy okazji sprzedamy ten zalegający już stary syf z półek.. obiecalismy krajom że jak wezmą udział w akcji to coś tam im skapnie lepiej będą mogli w swoich krajach bydłem rządzić..Jakoś to poleci ale musza wierzyć że jest wirus co może ich w pień wyciąć...trochę przy tym padnie hunanoidow bo im leukocyty T że strachu też będą obumierac więc będą łapać wszystkie wirusy hahaha hahaha...Jakoś to ogarniemy z tymi skosnymi...hahahada....Czyje to słowa, czyje przeciwko ludzkości???????
928
4 miesiące temu
Made in China.....!!!!!!! Wydaje mi się iż tylko Bruce Lee był pozytywnie kojarzony z tym Państwem.
Najnowsze komentarze (175)
Zamkgranice
2 miesiące temu
Nie wpuszczac Chinczykow do Europy!!! Ostatnio jak byla u nas Dzuma to zabila tylko w europie 50 ml ludzi !!! Nie ma na nia szczepionki w EU!
speedup
3 miesiące temu
jumaji nastepny poziom
luik
3 miesiące temu
Siedem plag Egipskich już nic nie pomoże....
Pinokio
4 miesiące temu
Epidemia KORONY, DŻUMY... CHOLERY? To po cholerę nam taki KRAJ?
Chris
4 miesiące temu
Nie wiem czy wiecie ze w USA co roku jest od 1 do 17 przypadkow (srednio 7 na rok) i jakos sie o tym nie muwi...
Jabol
4 miesiące temu
Oni tam wszystko podrabiają, nawet choroby - jeszcze trochę to efekt cieplarniany podrobią.
Leo
4 miesiące temu
Z dżuma nie ma żartów . Oznacza smierć 66% populacji.
Analityk
4 miesiące temu
Patrzac po komentarzach o Chnińczykach zagrażajacych zdrowiu ludzkości to polski system edukacyjny to porażka. JedeN przypadek w Chniach.Pasterza na odluzdziu! A, ze w Afryce trąd i dzuma w stęzeniu 10-krotnie większym od wielu wielu lat regularnie, a Polacy tam jeżdza na wakacje i jakoś epidemii w karju nie wywołali, to do żadnego z madrych analitycznych głow komentujących ten artykuł nie dotarło?
bDfBzjDf
Dora
4 miesiące temu
I dżuma jako smiertelna choroba to ja rozumiem zebrała takie żniwo że nasz koronek moze sie schowac a wielkcy pandemię oglosili....chyba tylko po to żeby mieć ludzi w ręku
Taka jedna
4 miesiące temu
Jak tak dalej pójdzie to Chińczycy powybijają połowę świata.
takaprawda
4 miesiące temu
prawda jest prawda i ranienie nie ma tu nic do rzeczy WHO nie spełnia zadań wobec ludzkosci jest uwikłana i zalezna od kapitału- najwyzszy czas zmienic na niezalęzną od prywatnych kapitałów i fundacji , która musi być kontrolowana przez przedstawicieli WSZYSTKICH panstw !!!!!!!!!!!
Master
4 miesiące temu
Może łatwiej będzie zrzucić na nich bomb. Ciągle jakies nieszczęścia sprowadzają
Kolej
4 miesiące temu
Tak czytam wasze komentarze i powiem wam ze jestescie ŻAŁOŚNI piszac takie bzdury.😱
Grave digger
4 miesiące temu
Mamy XXI wiek ostatnie 50 lat nie było problemu z żadnymi pandemiami jak widać komuś na rękę jest wytwarzanie nowych wirusów i wypuszczanie starych myślę że odstrzelenie kilku naukowców w tym również takiej kanalii lobbującej na rzecz szczepień jak Gates i każdy inny lobbując na rzecz tej sprawy i nagle okaże się że znowu mamy święty spokój
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić