Polska-Anglia. Klepacka nie wytrzymała. Ostro skrytykowała wpis Stuhra

2197

Nie milkną echa meczu Polska – Anglia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zachowanie polskich kibiców w ostrych słowach skrytykował Maciej Stuhr. Za wpis na ten temat aktorowi oberwało się od znanej polskiej sportsmenki Zofii Klepackiej.

Polska-Anglia. Klepacka nie wytrzymała. Ostro skrytykowała wpis Stuhra
Zofia Klepacka z oburzeniem przyjęła wpis Macieja Stuhra. (PAP, AKPA)

Przed meczem w eliminacjach do mistrzostw świata angielscy piłkarze przyklęknęli na znak szacunku dla prześladowanych osób czarnoskórych. Zostali za to wygwizdani przez polskich kibiców. To nie spodobało się Maciejowi Stuhrowi, który swoje oburzenie wyraził w mediach społecznościowych.

Polscy kibice wygwizdali antyrasistowską akcję. Nie "nie poparli". Wygwizdali. Przez pierwsze lata rządów PiS-u, pierwsze, drugie i trzecie afery, nepotyzmy, łamanie praw i norm, myślałem, że to jakaś pomyłka, że suweren jest po prostu niedoinformowany i zaraz, jak wszystko wyjdzie na jaw, to się to musi rozlecieć. Dziś już tak nie myślę. Po prostu tacy jesteśmy i tego chcemy. Nie szczepimy się, nienawidzimy czarnych, Żydów i pedałów, nie chcemy pomagać innym, gardzimy nauką, sztuką, prawem – ocenił Stuhr na Facebooku.

Aktor podkreślił, że zachowanie kibiców ściśle związane jest z polityką uprawianą przez ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego. Dodał, że jego zdaniem Polska wyjdzie z Unii Europejskiej, bowiem "to nie jest dla nas miejsce".

Stuhr krytycznie o zachowaniu kibiców. Odpowiedziała mu Zofia Klepacka

Komentarz znanego aktora filmowego i teatralnego nie przeszedł w mediach bez echa. Wzbudził zainteresowanie głównie wśród prawicowych komentatorów. W ostrych słowach zareagowała na niego także windsurferka Zofia Klepacka.

Panie Macieju, to za rządów Platformy łamano prawa człowieka, tak dla przypomnienia. Słynna akcja "widelec" Schetyny i Tuska... Wielu moich kolegów zamknięto! Niektórzy siedzieli parę lat, zanim wyszli – podkreśliła.

Mecz Polska – Anglia. Klepacka wysyła Stuhra na lekcję historii

Znana sportsmenka zarzuciła aktorowi braki w wiedzy o historii Polski. Postrzegana jako zwolenniczka narodowców zawodniczka podkreśliła, że stwierdzenia Stuhra nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.

Jeśli chodzi o Żydów, to chyba Pan musi nadrobić lekcję historii. Tysiąc lat w Polsce mieszkali. Cała Europa nie była tak tolerancyjna, a Polska przyjęła ich pod swoje skrzydła. Przypomnę statki w czasie II Wojny Światowej, które pływały z Żydami na pokładzie, odbijając się od wielkich mocarstw. Nikt nie wyciągnął ręki. Po raporcie Pileckiego jakoś też nikt się nie rzucił do pomocy. I Pan mówi, że nie lubimy Żydów? A może tak przestać narzekać i zrobić coś dla swojej Ojczyzny? – zwróciła się bezpośrednio do Stuhra Klepacka.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Obejrzyj także: Zofia Klepacka w rozmowie z Rafałem Betlejewskim o LGBT

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić