Klimat szaleje. Nowe zdjęcia z Australii. Zobacz, co tam się dzieje z pogodą

281

Nadchodzi najzimniejszy dzień w roku w Australii. Takie opady śniegu i podmuchy zimnego wiatru, jak dzisiaj, zdarzają się tam raz na 15 lat. Wszystko za sprawą polarnego podmuchu.

Klimat szaleje. Nowe zdjęcia z Australii. Zobacz, co tam się dzieje z pogodą
Australia na kilka dni pokrywa się śniegiem.

W Australii panuje teraz zima. Choć zazwyczaj tamtejsza zima w naszym odczuciu porównana by mogła być do pogodniejszej i ciepłej jesieni, tak w tym roku w Australii spadnie śnieg. W Sidney temperatura w najbliższych dniach nie będzie przekraczać 16 stopni.

Śnieg spadnie w miejscach nawet 500 m.n.p.m. Najbardziej problematyczne są z kolei podmuchy zimnego wiatru. Może on osiągać prędkość 90km/h. Synoptycy zapowiadają, że śnieg może pojawić się w Melbourne i Sydney.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ostatni raz takie opady deszczu i śniegu, oraz tak niskie temperatury zanotowano 15 lat temu. Wszystko za sprawą dziwnego zjawiska, które nawiedza Australię co kilkanaście lat - podmuch polarny. To zimne powietrze aż znad Antarktydy.

Nie wszyscy cieszą się na myśl o śniegu. Deszcze, grad, grzmoty, śnieg, które pojawią się w południowo-wschodniej części Australii to rzadko spotykane zjawisko. Kraj nie jest przyzwyczajony i przystosowany do takiej pogody. Służby przygotowują się do ewentualnego działania.

Zobacz także: Morze żółwi w Australii. Niesamowity widok z drona blisko Wielkiej Rafy Koralowej
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić