o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Koniec Kościoła w Polsce? "Też odchodzę" to kolejna akcja apostatów

204
Podziel się

Nie od dziś wiadomo, że Kościół w Polsce przeżywa poważny kryzys. Ruszyła kolejna akcja, która ma na celu umożliwienie podzielenia się historią byłych wiernych, którzy odeszli od zgromadzenia.

Koniec Kościoła w Polsce? "Też odchodzę" to kolejna akcja apostatów
#teżOdchodzę to internetowa akcja, która ma na celu umożliwienie podzielenia się swoją historią odejścia z Kościoła. (Pixabay)
bErjSyxx

W ciągu dwóch pierwszych dni stycznia w Polsce przybyło już 11 apostatów. Takie dane można wyciągnąć z funkcjonującego od grudnia licznika apostatów. Nie wiadomo jednak, ile osób nie wpisało się na listę, a również zdecydowało się na ten krok.

Kościół w Polsce od kilku lat pogrąża się w kryzysie, czemu nie pomagają wychodzące na jaw kolejne afery. Swoimi historiami o odejściu z Kościoła coraz częściej dzielą się też apostaci. Kolejną taką akcją jest internetowy hasztag: #teżOdchodzę.

bErjSyxz

W mediach społecznościowych pojawia się wiele historii tych, którzy na instytucji Kościoła się zawiedli. Byli wierni często wspominają o polityce partii rządzącej, nagonce na osoby LGBT, afery pedofilskie, czy finansowa rozrzutność niektórych duchownych.

Przez ostatnie pół roku ze strachem odpalałam codziennie internet widząc co lepsze wypowiedzi biskupów uderzające w najsłabszych, tych których jako Kościół mieliśmy chronić (a nie wciąż swoją fasadę): ofiary pedofilii, osoby LGBT+ i tych, którzy ich wspierają, w końcu uczestników Strajku Kobiet. Czara goryczy się przelała - można przeczytać w jednym z setek takich wpisów na Facebooku.

Zareagowali również wierni, którzy podzielili się na dwa obozy. Jedni cieszą się z takiego obrotu spraw i z faktu, że w świątyni pozostanie więcej tych prawdziwie wierzących, drudzy z kolei są zmartwieni ilością osób odwracających się od Kościoła.

bErjSyxF
Naszą - Kościoła reakcją nie może być atak, nie mogą być kolejne slogany, zrzucanie odpowiedzialności na odchodzących, znieczulica czy osąd ich decyzji i życia lub ostentacyjna modlitwa w ich intencji. To wszystko sprawia tylko to, że fałszywie czujemy się lepsi. Jestem głęboko przekonany, że musimy się obudzić, obudzić naszych pasterzy, nie dlatego, że będzie nas mniej, ale dlatego, że to pokazuje, że Kościół jest słaby i mało kocha, bo ludzie uciekają od miejsc, gdzie nie ma miłości - napisał na Facebooku o. Grzegorz Kramer.
Zobacz także: Apostazja. Ksiądz mówi wprost: moda, by być przeciwko Kościołowi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErjSyya
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(204)
Wiara i Bog
3 miesiące temu
To wina księży i całego kleru bo co innego mówią a co innego robią,,i pływają w luksusach.i to mają być Zastępcy Boga na Ziemi?? Czy Bóg tak prowadził życie jak oni??ale cóż każdego Bóg rozliczy i forsa tam przed Bogiem Nie Pomoże...Szkoda tylko że kler sprowadza do tego że młodzi odchodzą od kościoła ,od wiary..że zapomnieli o Bogu.Bo dla wielu ważniejsze jest bogactwo i hulaj dusza -piekła nie ma..oj ludzie ,ludzie zastanówcie się nad co robicie...bo życie tak szybko przemija a Bez Boga ani do proga.Nie patrzcie na księży że źle postępują ,bo Bóg każdego z osobna rozliczy w chwili śmierci..a to nastapi czy chcemy czy nie.
sabina
3 miesiące temu
Miałam nadzieję że, w końcu Spis Powszechny rozwiąże sprawę i dowiemy się ile konkretnie jest w Polsce ludzi przynależących do KK oraz innych wyznań .Nic z tego .Nadal będzie można danymi manipulować .Czyli wszystkich wierzących hurtem zaliczyć do KK.
Ee2
3 miesiące temu
Xsw
bErjSyyb
Vut
3 miesiące temu
Polacy nigdy nie wypra sie ksiezy bo to jest za glupi narod i ciemny
ala
5 miesięcy temu
Gdyby można było dokonać apostazji przez internet ,to by się proboszczom skrzynki mailowe pozapychały !
ggg
7 miesięcy temu
wierze boga stary testament ludzie oczy gdzie macie mow prawde zawsze
yyyyy
7 miesięcy temu
ludzie sa slepi daja sie mamic wstyd za was a morawiecki odprawił chanuke i ksiedza nie mieli nic przeciwko dziwne ludzie otworzcie oczy
ttt
7 miesięcy temu
kazda religia to polityka wiekszosc kiedys było pieknie nie jak dzis ludzie stali sie okropni
ttt
7 miesięcy temu
bog jest kazdym i jest niesmiertelny anie na krzyzu ludzie na darmo sie modla ukryciu trzeba sie modlic
ttt
7 miesięcy temu
wierze boga ktory jest wszedzie a chodze don koscioła bo tak wypada
😃Tak
7 miesięcy temu
Pozostaję na skale, na zawsze😃
mysle
7 miesięcy temu
do kosciola katolickiego zapisali mnie rodzice przez chrzest i dorosly nie musze sie wypisywac bo sie nie zapisywalem
VOX POPULI
7 miesięcy temu
Kolejne założenie neokomuny.
bErjSyxT
Shin
7 miesięcy temu
Najlepsze będzie gdy opadna maski i wierni zobaczą komu przez 1700 lat oddawali chołd :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić