Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Kolejny objaw COVID-19. Naukowcy alarmują

51
Podziel się:

Zaburzenia smaku i węchu to nie jedyne neurologiczne konsekwencje koronawirusa. Nowe badania sugerują, że utrata słuchu i inne problemy słuchowe mogą być silnie związane z zakażeniem COVID-19.

Kolejny objaw COVID-19. Naukowcy alarmują
Naukowcy potwierdzili nowy objaw koronawirusa (Getty Images)

Naukowcy szacują, że 7,6 proc. osób zakażonych COVID-19 doświadcza utraty słuchu, a 14,8 proc. cierpi na szum w uszach. Badacze odnotowali również, że częstość występowania zawrotów głowy wynosiła 7,2 proc.

COVID-19. Wpływ na narządy słuchu

Naukowcy z The University of Manchester i Manchester Biomedical Research Center zebrali dane z 24 badań, w ramach których zidentyfikowano związek między koronawirusem a problemami słuchowymi i błędnikiem.

"Jeśli to prawda, że ​​między 7 a 15 proc. zakażonych ma te objawy, powinniśmy to potraktować bardzo poważnie" - powiedział Sky News profesor Kevin Munro, dyrektor Centrum Audiologii i Głuchoty w Manchesterze.

Istnieje pilna potrzeba starannie przeprowadzonego badania klinicznego i diagnostycznego, aby zrozumieć długoterminowe skutki COVID-19 na układ słuchowy - skomentował Munro

Powszechnie wiadomo, że wirusy takie jak odra, świnka i zapalenie opon mózgowych mogą powodować utratę słuchu. Nie wiadomo jeszcze jednak, dlaczego COVID-19 wpływa akurat na układ słuchowy.

Naukowcy prowadzą teraz bardziej szczegółowe badanie kliniczne. Mają nadzieję, że pozwoli to dokładnie oszacować liczbę i nasilenie zaburzeń słuchu związanych z COVID-19 w Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: AstraZeneca ze skutecznością 79 proc. Nowe badania z USA
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
Nic smieszneg...
2 lata temu
Naukowcy, eksperci, buhahahaah...
pacjent
2 lata temu
Odszkodowania za COVID 19 powinien światu zapłacić rząd Chińskiej Republiki Ludowej, bo to oni wypuścili wirusa i nie ostrzegli innych krajów
pormyk
2 lata temu
Przeżyłem covida ,dziwne ustrojstwo ale póki co powikłań nie ma i oby tak zostało ale rozumiem, że komuś może nieźle zsiekać organizm. Witamina D dzień w dzień profilaktycznie i przy objawach aspiryna(o ile Można) 2.3x dziennie i po 10dniach przechodzi ale ja jestem młody lecz w szpitalu i tak wam nie pomogą bo nie do czekacie
jjjj
2 lata temu
Przestańcie pisać, że wszystko przypisują covid.Bo właśnie jest odwrotnie. Ludzie wychodzą ze szpitala po covidzie i umierają w niedługim czasie i żaden lekarz nie wpisuje, że to covid, bo niby według testów był zdrowy. Tylko powikłania zabijają.
Xxx
2 lata temu
Nie wiedzą jakie objawy a już szczepionki zrobili
NormalnyPolak
2 lata temu
nie wymyslajcie już tych objawów, tylko napiszcie z góry, że wszystkie objawy to Covid i sprawa załatwiona.
jury
2 lata temu
Ci bandyci w białych kitlach mają teraz luksus - pacjęt nie ma szans by był leczony na co kolwiek bo ma kowida
niedziel
2 lata temu
Prosciej bedzie podac co nie jest covidem
NNNN
2 lata temu
Brak jakichkolwiek objawów jest kluczowym objawem COvid-19!!!!!
Ozdrowieniec
2 lata temu
UWAGA oddychanie jest objawem covidu. Kto oddycha jest chory. Maseczki nosimy już do końca świata i szczepimy się co pół roku by innym żyło się lepiej
Ozdrowieniec
2 lata temu
UWAGA oddychanie jest objawem covidu. Kto oddycha jest chory. Maseczki nosimy już do końca świata i szczepimy się co pół roku by innym żyło się lepiej
PANIE.HPV
2 lata temu
Szukam chętnego!!! Link w nazwie!!!
olo
2 lata temu
Te wszystkie objawy trafiają w każdego czy ma kowida czy nie... a po co? Ano po to by taki przerażony z objawem szybko poleciał się testować na obecność... tragedia.
Wilkowiecko
2 lata temu
Za to u nas na wsi, jak w którejś zagrodzie kur zapieja, to od razu wiadomo, że tam mieszkają chorzy na COVID-19. Jest t kolejny nowy objaw tej choroby i do tego sprawdzony od stuleci.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić