Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Konkurs na Młodzieżowe Słowo Roku odwołany. Poseł uderza w Sasina

2
Podziel się:

Jacek Sasin nie schodzi z ust internautów. Tym razem z powodu ministra odwołano konkurs na Młodzieżowe Słowo Roku 2020. Jeden z posłów Lewicy postanowił dosadnie skomentować ten fakt na Twitterze.

Konkurs na Młodzieżowe Słowo Roku odwołany. Poseł uderza w Sasina
Śmiszek ośmieszył Sasina (PAP, Twitter, Wojtek Jargiło)

Jacek Sasin zapewne zostanie zapamiętany jako jedna z głównych postaci 2020 roku. Polityk był odpowiedzialny za wydanie 70 milionów złotych na organizację wyborów prezydenckich, które się nie odbyły. Teraz znowu jest o nim głośno.

Okazało się, że utworzone jego nazwiska słowo "sasinić" mogłoby zostać Młodzieżowym Słowem Roku 2020. Kapituła ogłosiła, że tegoroczny konkurs pozostanie nierozstrzygnięty. Powodem miał być fakt, że na pierwszych pięciu miejscach byłyby wyrazy uderzające w kogoś, obraźliwe i wulgarne.

Kapituła plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku postanowiła w roku 2020 nie wyłaniać zwycięskiego słowa. Konkurs, który przez lata był zabawą z językiem i służył refleksji nad nim, stał się w tym roku areną walki na słowa, a tego faktu nie możemy i nie chcemy akceptować. Najczęściej zgłaszane były słowa wulgarne, wyśmiewające konkretne osoby, poglądy, postawy lub płeć - napisała kapituła.

Fakt unieważnienia konkursu wykorzystał poseł Lewicy Krzysztof Śmieszek. Postanowił dogryźć Sasinowi na Twitterze. Partner Roberta Biedronia napisał, że to kolejne wybory, które w tym roku nie odbyły się przez polityka PiS.

Konkursowy niewypał

Pozostałe 4 słowa najlepszej piątki konkursu również nie były według kapituły właściwe. Drugie miejsce zajęła "Julka", czyli nastoletnia użytkowniczka Twittera o mocno lewicowo-liberalnych poglądach. Jak piszą organizatorzy, "na trzecim miejscu jest czasownik pochodzący od nazwy instytucji organizującej plebiscyt". Pozostałe dwa miejsca to wulgaryzmy, które nabrały popularności wraz ze Strajkiem Kobiet.

Zobacz także: Prestiżowe wyróżnienie dla Marty Lempart. Radosław Fogiel kpi: jeszcze Nobla brakuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Jon
rok temu
Spewuenili konkurs, a julki sie ciesza
KKE
rok temu
1.) Ten rok był zbyt wulgarny, by go w ogóle odnotowywać w dziejach języka polskiego; 2.) Wreszcie się ruszyła młodzież, jest autentyczna, to mają oto pretensje. 3.) "Julka" mi się kojarzy z kucharką prezesa, nieregulaminowo obsadzoną na czele TK; 4.) Głosowałbym na "***** ***", bo bardziej uniwersalne, ponadczasowe, obnaża cenzurę, a poza tym, różne miernoty i łajdactwa nie zasługują na uwiecznianie ich w nowych słowach i nie pis-cie mi tu, trochę kultury, odpowiedzialności i szacunku do ludzi!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić