Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BA
|

Kontrola uratowała życie kierowcy. Było o włos od tragedii

45
Podziel się:

Aż 458 stopni Celcjusza pokazał termometr inspektorów lubuskiego WITD, kiedy sprawdzili koło ukraińskiego tira podczas rutynowej kontroli. Jak mówią funkcjonariusze, gdyby pojazd kontynuował jazdę, mogłoby dojść do pożaru. Kierowca był więc przeszczęśliwy po kontroli.

Kontrola uratowała życie kierowcy. Było o włos od tragedii
Gdyby kierowca tira pojechał dalej, mogło dojść do pożaru (WITD w Lublinie)

Kontrola przeprowadzona przez Wojewódzki Inspektorat Ruchu Drogowego w Lublinie miała miejsce w poniedziałek na drodze krajowej nr 12. W miejscowości Chojno Nowe inspektorzy zatrzymali do rutynowej kontroli tir ukraińskiego przewoźnika. Z dokumentów wynikało, że kierowca jechał z Ukrainy do Belgii.

458 stopni Celsjusza w kole tira

Ciężarówka przewoziła ponad 20 ton ładunku, dlatego funkcjonariusze postanowili sprawdzić, w jakim stanie są koła pojazdu. Jedno z nich było bardzo gorące — termometr wskazał horrendalną wartość — aż 458 stopni Celsjusza.

Kierowca powiedział, że przed wyjazdem naczepa przechodziła naprawę łożyskowania koła. Najprawdopodobniej nie robił jednak tego fachowiec, dlatego doszło do znacznego wzrostu tarcia i przegrzania łożyska.

Mogłoby dojść do pożaru

Okazało się, że rutynowa kontrola uratowała pojazd od możliwego pożaru. - Gdyby nie przerwa w jeździe wymuszona kontrolą to po kolejnych kilometrach mogło dojść do wystrzału opony — opisują funkcjonariusze WITD w Lublinie.

Kontrolę tę kierowca zapamięta na długo i, jak opisują inspektorzy, był przeszczęśliwy. Ponieważ gdyby doszło do pożaru, ucierpiałoby powierzone kierowcy przez pracodawcę mienie.

Zobacz także: Kryzys migracyjny. Prawniczka Grupy Granica o sytuacji na Podlasiu i "uśmiercaniu państwa prawa"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
antoni
2 miesiące temu
a co ma opona a czerwoną tarczą
Celsjusz
2 miesiące temu
"Celcjusza" hahahhahaha
PapaBronku
2 miesiące temu
Kozaki z ZG (lubuskie) pojechali pokazać Kozakom z LU (lubelskie) jak się bawić! Było gorąco! Tak powinien brzmieć tytuł tego artykułu!:)
agdrtv
2 miesiące temu
Lubuskie czy lubelskie ... gamoń nie dziennikarz. Nawet jak mu ktoś mu o tej wpadce powie to nawet się nie zawstydzi. Młody wykształcony z dużego miasta wie lepiej :)
jerzy
2 miesiące temu
A co w tym dziwnego że TIR przewoził 20T ładunku?
Ado
2 miesiące temu
Lubuskie od Lublina jest tak daleko, jak dziennikarz od autora tego artykułu.
Peter
2 miesiące temu
Volvo zachorowało na covid. Wysoka temperatura, kasłanie z rury wydechowej i wycieki adblue
Pragmatyk
2 miesiące temu
TIR to stowarzyszenie przewoźników więc nie ma kół.
Piotr
2 miesiące temu
458 C to jeden z objawów super zabojcy Omikron. Towarzyszy temu katar i lekkie przeziębienie.. zamykajcie świat... przed katarem...
Lusia
2 miesiące temu
Inspektorzy byli z lubuskiego czy z lubelskiego?
Mako
2 miesiące temu
Lubuskiego czy Lubelskiego
Europejczyk
2 miesiące temu
Miałem trzy lata temu okazję zobaczyć jak wygląda naprawa samochodów na Ukrainie. Przyjechało mondeo, położyli 4 opony na które mechanicy przewrócili auto na bok i wymieniali tłumik środkowy.
Cofe
2 miesiące temu
Skoro z belgi mu się grzało koło to gdzie miał łeb ten kierowacz! Wystarczy rękę przyłożyć by wyczuć temperaturę ale widać dopiero co kupił prawo jazdy.
Waldek
2 miesiące temu
Nikt go nie nauczył sprawdzać ciśnienia?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić