Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Korea Północna. Kim Dzong Un mobilizuje wojsko. Ma wielkie plany

36
Podziel się:

Korea Północna rozpoczęła przygotowania do największej parady wojskowej w historii. Odbędzie się ona w kwietniu przyszłego roku z okazji 110. rocznicy urodzin byłego przywódcy Kim Ir Sena (dziadka Kim Dzong Una). Ma wziąć w niej udział ok. 38 tys. osób.

Korea Północna. Kim Dzong Un mobilizuje wojsko. Ma wielkie plany
Korea Północna planuje największą defiladę w historii (Getty Images)

Źródło "Daily NK" poinformowało, że Korea Północna rozpoczęła już przygotowania do największej parady wojskowej w historii tego kraju. Odbędzie się ona 15 kwietnia 2022 r., czyli w Dniu Słońca, który jest najważniejszym świętem narodowym w Korei Północnej i obchodzony jest w dniu rocznicy urodzin byłego przywódcy Kim Ir Sena, dziadka Kim Dzong Una.

Departament Sztabu Generalnego 18 czerwca miał wydać rozkaz do wydziałów szkolenia operacyjnego każdej służby i każdej akademii wojskowej. Określał on plany rekrutacji oraz szkolenie żołnierzy do udziału w "pamiątkowej paradzie wojskowej z okazji 110. Dnia Słońca". Departament zapowiedział, że w defiladzie weźmie udział ok. 38 tys. osób.

W Korei Północnej odbędzie się największa defilada w historii

To o 15 tys. więcej niż ok. 23 tys. żołnierzy, którzy wzięli udział w paradzie z okazji ubiegłorocznej 75. rocznicy założenia Partii Pracy Korei. Była to największa jak dotąd parada wojskowa w kraju.

Parada ma podtrzymywać Wielkiego Przywódcę, towarzysza Kim Ir Sena – założyciela socjalistycznej Korei i Słońca Narodu – w sercach całego narodu i uczcić jego urodziny w wielkim stylu, życząc mu życia wiecznego – przekazał Departament Sztabu Generalnego według źródła "Daily NK".

Władze miały również podkreślać, że uczestnicy parady muszą wykazywać "największą lojalność". Nazwały przyszłoroczny Dzień Słońca "kolejnym historycznym dniem pamięci, w którym możemy pokazać całemu światu dokonania Najwyższego Wodza, który samowolnie zbudował silną i zamożną ojczyznę". Szkolenie żołnierzy wybranych do udziału w paradzie rozpocznie się 1 lipca.

Zobacz także: Wielkie wykopaliska w Chorwacji. Archeolodzy znaleźli starożytne szczątki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
Polak Katolik
11 miesięcy temu
Ja wam powiem kochani rodacy, że gdybym wladal Polską. To brałbym przykład z Kima. Was trzeba ostro i zdecydowanie trzymać za mordy.
Pytamsie
11 miesięcy temu
My mamy 2 słońca którymi obdarzył nas BÓG > Lech i Jarosław oraz 2 półksiężyce Ewangeliści > Tomasz i Mateusz. Do społeczeństwa jeszcze nie dotarło ?
vllt
11 miesięcy temu
kogo to interesuje co sie dzieje w koreii!?!? tylko wp, ktora dostaje pieniazki za codzienna dawke pseudo newsow z koreii, tak bysmy znienawidzili kima i popierali wojne z korea dla niby naszego dobra!
KimPiłKał
11 miesięcy temu
Niech żyje mój nieżywy dziadek!!!
PIERWIASTKI
11 miesięcy temu
ZIEM RZADKICH niezbędne do jakiejkolwiek produkcji i rozwoju technologicznego, posiadają tylko Chiny,Rosja,Iran,Birma i Korea.I wy pieprzycie o podziale stref wpływów, kolejnych Jałtach itd. Jedyne co może położyć na stole wasz zachodni bankrut to dziurawe majtki.
ciekawy
11 miesięcy temu
38 tys chłopa z bronią? a jak by tak...?
Raf
11 miesięcy temu
Odyniec. Za PRLu też były takie enklawy szczęśliwości dla obcokrajowców. Wyjedź poza i potwierdź to co piszesz :D
satyryk
11 miesięcy temu
To będzie parada głodujących. Ciekaw jestem jak ten spaślak definiuje słowo "zamożność ojczyzny"
odyniec
11 miesięcy temu
Nie chciałbym polskich deвilów martwić, ale w Korei Północnej jest lepiej niż w Polsce. Pracująca rodzina dostaje przestronne mieszkanie za darmo, darmowe przedszkole dla dzieci ze śniadaniem i obiadem, darmowa służba zdrowia na wysokim poziomie bez kolejek oraz edukacja. Żywność jest bardzo wysokiej jakości - porównywalna do polskiej z czasów PRLu, bez soli drogowej i krzemionki która nie spełnia wymogów jakości jako wypełniacz do produkcji opon. Mięso nie nastrzykiwane, bez glutaminianów, wysoka konsumpcja ryb (dominuje gorbusza, tuńczyk i śledź pacyficzny) oraz owoców morza. Wysokie bezpieczeństwo wewnętrzne kraju, przejrzyste prawo oraz sprawnie działające sądy. Brak zjawiska bezdomności i ogólne zadbanie i estetyka kraju. Rozwój gospodarczo – społeczny idzie w harmonii ze środowiskiem naturalnym. Odradza się populacja tygrysa i leoparda amurskiego, powietrze jest czyste, nie płoną wysypiska odpadów. Pozytywne stosunki międzyludzkie, uprzejmość i życzliwość bez agresji, matki nie rzucają noworodkami przez okno. Wolność bez kapitalistycznego zniewolenia. O tym wszystkim Polacy w Polsce mogą tylko pomarzyć. W znaku Korei Północnej oprócz sierpa i młota jest jeszcze pędzel – symbol kultury i sztuki. Oznacza to że system komunistyczny zapewnia ludziom nie tylko wszystkie potrzeby materialne, ale i kulturowe a połnocnokoreański robotnik nie jest prymitywem ograniczającym swoje życie kulturowe do picia pod Biedrą Żubra tudzież Harnasia farbowanego żółcią i doprawianego spirytem tak jak to jest z polskimi robotnikami w kapitalistycznej Polsce. Polskich k rety nów którzy w komentarzach zaraz każą mi jechać do Korei Półnconej informuję że spędzam tam na kontraktach około 7 miesięcy w roku a przez resztę mieszkam na Białorusi, gdzie jestem zameldowany. Jeżeli Prezydent Łukaszenka straci władzę, bez chwili zastanowienia zamieszkam w Korei Północnej na stałe. Gdybyście chcieli wyemigrować tam a macie problemy ze zdrowiem to zdecydowanie odradzam Fenian. Dlaczego? Na wizytę u specjalisty i ewentualną operację czeka się tam aż 3 godziny!
wolny wybór
11 miesięcy temu
Pisiory wyślą swoją delegację? Do niedawna Łukaszenko był miłym człowiekiem, czas na Kima?
taka prawda
11 miesięcy temu
W zadzie zrzucenie podczas parady dużego worka z żarciem powinno rozwiązać konflikt koreański - sami się pozabijają.
grzegorz
11 miesięcy temu
Majątek za myśli tego oficera ze zdjęcia.
Twój nick
11 miesięcy temu
Kiedy następne wczasy z holecką?🤔
PiS=KŁAMSTWO
11 miesięcy temu
Powinien jeszcze robić miesięcznice jak nasz polski odpowiednik (też zresztą Kurd Opel)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić