Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Korea Północna. Kim Dzong Un przyznał się do porażki. To chyba pierwszy raz

12
Podziel się:

Korea Północna oficjalnie przyznała, że ​​nie osiągnęła celów wzrostu gospodarczego w tym roku. Władze ogłosiły, że ​​nowy pięcioletni plan gospodarczy zostanie ratyfikowany na kongresie rządzącej Partii Robotniczej Korei w przyszłym roku. To kolejna zaskakująca wiadomość.

Korea Północna. Kim Dzong Un przyznał się do porażki. To chyba pierwszy raz
Korea Północna. Kim Dzong Un przyznał się do porażki (KCNA)

Korea Północna nie osiągnęła celów gospodarczych, które władze kraju postawiły sobie na ten rok. Co zaskakujące, Kim Dzong Un sam publicznie przyznał to przed Komitetem Centralnym partii w Pjongjangu.

Gospodarka nie uległa poprawie w obliczu utrzymujących się poważnych sytuacji wewnętrznych i zewnętrznych oraz nieoczekiwanych różnorodnych wyzwań – mówił bardzo ogólnikowo Kim Dzong Un, cytowany przez północnokoreańską agencję KCNA.

Reżim Korei Północnej przyznał się do porażki. To chyba pierwszy raz

To prawdopodobnie pierwsze publiczne przyznanie się do porażki, jakie padło z ust przywódcy Korei Północnej od czasu wielkiego głodu pod koniec lat 90. Trzeci plan siedmioletni (1987-1993) doprowadził wtedy do katastrofy, w której z głodu zmarło nawet do 2,5 mln Koreańczyków. Wtedy ostatecznie reżim zwrócił się o pomoc m.in. do Korei Południowej i ONZ.

Osiągnięcie celów poprawy gospodarki narodowej zostało poważnie opóźnione, a poziom życia ludzi nie poprawił się znacząco – przyznał Kim Dzong Un.

Władze ogłosiły, że niedługo dokonają "przeglądu uchyleń i niedociągnięć". Po przyznaniu, że obowiązujący od 2016 roku plan pięcioletni faktycznie zawiódł, Kim Dzong Un wyznaczył datę ósmego w historii kraju kongresu krajowego partii rządzącej na styczeń 2021.

Decyzja pokazuje, w jak dramatycznej sytuacji znajduje się reżim. Przerwa między 6. a 7. kongresem wyniosła 36 lat. Z kolei w czasie ostatniego kongresu w 2016 roku Kim Dzong Un został uznany za przewodniczącego partii po 5 latach rządów.

Czego można się spodziewać? Prawdopodobnie kongres zapewni reżimowi wzmocnienie kontroli społecznej w obliczu nadchodzącego kryzysu. Zgodnie z sierpniowym posiedzeniem biura partyjnego, wkrótce miał się rozpocząć nowy podział w partii, mający na celu ochronę „interesów państwa” przy „zagwarantowaniu stabilności politycznej i porządku w społeczeństwie” – przypomina południowokoreańska "JoongAng Daily".

Zobacz także: Zobacz też: Katastrofa u wybrzeży Chin. Zderzenie tankowca z towarowcem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
wb.
2 lata temu
A nasz genialny rząd, nawet we warunkach pandemii"osiąga" założone cele o wskaźniki. Zwłaszcza w szykanowaniu LGBT.
Obywatel
2 lata temu
W TVP też powiedziano bardzo oględnie i pokrętnie, że budżet trochę się nie domyka i będą obniżki wynagrodzeń i podniesienie podatków.
Paweł
2 lata temu
Nasi działacze PO mogli by pojechać wspomóc Kima.
12@
2 lata temu
Z kim tu gadać.
hyn
2 lata temu
Teraz na KOngresie Partii zadecydują kogo zabić z tego powodu
r1950
2 lata temu
Plan pięcioletni zostanie wykonany w następnych 5 latach i KIM ogłosi sukces.
Halibut
2 lata temu
Taką samą fryzurę nosi detektyw Rutkowski.Nic dodać, nic ująć.
demon
2 lata temu
wielu poniesie śmierć za te uchybienia i niewykonania. Oczywiście niewinni bo winni sobie nagrody przyznają.
uli
2 lata temu
jakim prawem USA świat nałożyli sankcje gospodarcze bez uzasadnienia
Rudy
2 lata temu
Wolny kraj, suwerenny, atakowany z kazdej mozliwej strony, niszczony gospodarczo i izolowany
Ha Ha Ha
2 lata temu
Trzeci plan siedmioletni (1987-1993) doprowadził wtedy do katastrofy, w której z głodu zmarło nawet do 2,5 mln Koreańczyków??? ONZ potwierdzi,że w 1995~1997r. Korea Północna mała problemy. Czytamy książki, nie powsiechniamy nieprawidłowych plotek.
BORA
2 lata temu
Psi syn przyznal sie ? TO KONIEC SWIATA .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić