Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

"Zbędny wydatek". Kim Dzong Un walczy z głodem w Korei Płn. Wydał okrutny rozkaz

449

Kim Dzong Un nakazał obywatelom Korei Północnej oddać psy na mięso do sklepów i restauracji, a posiadanie zwierzaka domowego nazwał symbolem "dekadencji i burżuazji". Od kilku miesięcy w Korei Północnej brakuje pożywienia.

"Zbędny wydatek". Kim Dzong Un walczy z głodem w Korei Płn. Wydał okrutny rozkaz
Kim Dzong Un wydał nowe rozkazy. (Getty Images)

Kim Dzong Un nazwał psy symbolem "dekadencji i burżuazji" oraz nakazał ich wyłapywanie. Według najnowszych doniesień czworonogi są przekazywane na targi i do restauracji, aby powstrzymać kryzys związany z brakiem pożywienia.

Kim Dzong Un walczy z głodem w Korei Północnej

W lipcu Kim Dzong Un uznał posiadanie zwierzaka za niezgodne z prawem. Według słów dyktatora pies to zbędny wydatek w momencie kiedy kraj boryka się z poważnym kryzysem finansowym i humanitarnym. Od kilku miesięcy w Korei Północnej nie ma co jeść.

Władze zidentyfikowały gospodarstwa domowe z psami i zmuszają je do oddania ich lub siłą konfiskują je i usypiają. Niektóre psy są wysyłane do państwowych ogrodów zoologicznych lub sprzedawane do psich restauracji - poinformowało źródło w gazecie Chosun Ilb z Korei Południowej.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Waldemar Kraska: grypa skomplikuje drugą falę zakażeń SARS-CoV-2

ONZ opublikowało niedawno raport dotyczący Korei Północnej. Stwierdzono w nim, że aż 60 proc. z 25,5 miliona mieszkańców ma problem z "powszechnymi brakami żywności". Problemy te wynikają z trwającej pandemii koronawirusa i coraz większych sankcji nałożonych za realizację programów rakietowych.

Mięso psów od dawna uważane jest za przysmak na Półwyspie Koreańskim, chociaż tradycja jedzenia psów w Korei Południowej stopniowo zanika. Przez ostatnie lata działo się tak również na Północy. Posiadanie domowego zwierzaka było postrzegane jako symbol rozwoju gospodarczego i wyrafinowania. W 2018 Kim Dzong Un podarował nawet dwa szczeniaki prezydentowi Korei Południowej jako symbol zgody i pojednania. Podejście do psów zmieniło się wraz z nastaniem kryzysu.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić