Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Koronawirus. Co z Bożym Narodzeniem? Niepokojąca prognoza

11
Podziel się:

Przewidywania ekspertów nie są zbyt optymistyczne. Uważają, że na powrót do normalności będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Wydaje się, że tradycyjne świętowanie Bożego Narodzenia jest praktycznie wykluczone.

Koronawirus. Co z Bożym Narodzeniem? Niepokojąca prognoza
Zdj. ilustracyjne. (Getty Images, Chesnot)

Epidemia koronawirusa delikatnie wyhamowała. Co bardzo istotne, nie doszliśmy do poziomu 30 tys. zakażeń dziennie. Gdyby tak się stało, polski rząd wprowadziłby narodową kwarantannę.

Obecnie powiewa optymizmem. Stopniowo mają być znoszone obostrzenia. Cudów w tym zakresie przed Bożym Narodzeniem raczej nie powinniśmy się jednak spodziewać. Eksperci przewidują bowiem, że dopiero po tych świętach będzie możliwe znaczące poluzowanie ograniczeń.

Ostatnie prognozy o epidemii przewidują stały spadek liczby zakażeń. Jednak luzowanie wprowadzonych obostrzeń trzeba będzie wprowadzać małymi krokami. Otwarcie galerii handlowych czy ewentualny powrót dzieci do szkół nadal wiążą się ryzykiem wzrostu zachorowań - mówi WP dr Franciszek Rakowski z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, którego zespół opracowuje prognozy epidemiczne.

Koronawirus. Ekspert studzi emocje

Wszystko wskazuje na to, że Boże Narodzenie będzie przebiegać pod ściśle określonym reżimem sanitarnym. Możliwość rodzinnego świętowania będzie ograniczona.

Chociaż wzrost zakażeń stłumiono z pomocą obostrzeń, nie oznacza to, że epidemia jest za nami. W święta Bożego Narodzenia powinniśmy zachować ostrożność, czyli ograniczyć spotkania w rodzinie, zwłaszcza z seniorami - zaznacza dr Rakowski.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
alka
2 lata temu
Tak, tak, seniorzy niech siedzą w święta sami. Bardzo to dobrze wpłynie na ich zdrowie. Tak jak zalecane przez naszych mędrców siedzenie w domu, gdy każdy lekarz mówi starszym ludziom : ruch, ruch, ruch !
klim
2 lata temu
Otworzyć szkoły puscic młodsze dzieci 1-3 i 8 klasisistów.
Doriss
2 lata temu
Mam troje dzieci mieszkamy wszyscy razem ją mąż syn i córka w wielu szkolnym oraz dorosła córka z mężem i dwójką dzieci jest nas osiem osób i tyle będzie na wigilii. Czy złamałam zasady ,gromadzenia??? dotyczące zaleceń
ajwaj
2 lata temu
dobrze gadał Belka z Morawem, ciemny lud będzie za michę rowy kopał. Słowo staje się ciałem a odszczepieńców jak na Słowacji, areszt domowy z zakazem wyjścia nawet do sklepu i tylko za odmowę testu.Jakie represje zastosuje PiS w przypadku ogłoszonych 3 woj w Polsce w tym temacie?
Paula
2 lata temu
Depresja, zawały serca...ludzie nie wytrzymują napięcia i będzie jeszcze gorzej a przecież o to chodzi by jak najwięcej ludzi zmarło bo za dużo nas na tym świecie i za bardzo go już niszczymy...
De-vodka
2 lata temu
Niestety ale w trosce o dobro Poalkow i ierujac sie wysoka odpowiedzialnoscia w tym Roku nie tylko Swieta Bozego Narodzenia ale i Nowego Roku musza byc ZAKAZANE jako, ze wazneijsze jest Zdrowie i Zycie Polakow niz celebracja tego typu swiat.
1234
2 lata temu
Komu przeszkadzają rodzinne Święta ?,komu zależy na niszczeniu rodzinnych relacji ? Opamiętajcie się ten wirus nie jest tego wart.
Marcin
2 lata temu
Ludzie, kiedy wy wreszcie zrozumiecie.Nie ma żadnej pandemii,w szpitalach leżą statyści.Widzieliście te pełne szpitale czy tylko wiecie o tym z telewizji.
bravo Polacy
2 lata temu
przyjdzie coronabieda to dopiero będzie tragedia. ale cóż, rząący chcą rządzić w biednym kraju bo polacy lubią zamordyzm
Starszy.
2 lata temu
Musimy się pogodzić i święta Bożego Narodzenia spędzić w domu w spokoju.Nic się nie stanie.Najważniejsze żeby Pandemia się skończyła.
Sabat
2 lata temu
To samo jak co roku nic się nie zmieni :)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić