Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus. Imigrant zmarł na COVID-19. Jego rodzina pozwała pracodawcę

9

Enock Benjamin był imigrantem, który przybył do Stanów Zjednoczonych z Haiti. Mężczyzna zatrudnił się w jednej z filadelfijskich rzeźni, jednak zmarł w wyniku zakażenia koronawirusem. Po tragedii przeciwko jego pracodawcy wpłynął pozew do sądu.

Zdaniem rodziny Benjamin zaraził się koronawirusem w pracy
Zdaniem rodziny Benjamin zaraził się koronawirusem w pracy (United Food and Commercial Workers Local 1776)

Zmarły imigrant pracował w zakładzie pakowania mięsa JBS. Pozew został złożony przez rodzinę Benjamina, która uważa, że to z winy przełożonych mężczyzna zaraził się COVID-19.

Koronawirus: pracodawca odpowiada za śmierć Benjamina na COVID-19?

Prawnicy reprezentujący rodzinę argumentują, że pracodawcy zlekceważyli zagrożenie COVID-19. Jak podaje "New York Post", od marca 2020 roku zaczęli zwiększać produkcję, jednocześnie ignorując zalecenia odnośnie ochrony przed koronawirusem. Pracownicy mieli przebywać w ciasnych i zatłoczonych pomieszczeniach, nie dysponując maseczkami ani kombinezonami.

Wybierając zysk zamiast bezpieczeństwa, JBS wykazało się lekkomyślnym lekceważeniem praw i bezpieczeństwa innych, w tym Enocka Benjamina – cytuje treść uzasadnienia "New York Post".

To prawdopodobnie pierwszy taki pozew od wybuchu pandemii COVID-19. Do końca kwietnia zarażenie koronawirusem potwierdzono u 5 tysięcy pracowników amerykańskich zakładów mięsnych, z czego 20 zmarło. Aż siedem ognisk choroby stanowiły właśnie zakłady JBS.

Zobacz także: Zobacz też: Kto odpowiedzialny za wirusa? Konflikt na linii USA-Chiny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić