aktualizacja 

Koronawirus. Nadchodzi trzecia fala COVID-19? Niepokojące słowa

13

Rzecznik rządu Piotr Mueller wyjaśnił, dlaczego postanowiono rozszerzyć obostrzenia. Podkreślił, że Polsce grozi trzecia fala koronawirusa i trzeba dbać o to, by nie doszło do niewydolności służby zdrowia.

Koronawirus. Nadchodzi trzecia fala COVID-19? Niepokojące słowa
Rzecznik rządu ostrzega przed 3. falą koronawirusa (PAP, Radek Pietruszka)

Sytuacja epidemiczna w Polsce zbyt mocno się nie poprawia. Co prawda oficjalne statystyki może i napawają optymizmem, ale nie wiadomo, ile jest niezdiagnozowanych infekcji.

W związku z tym istnieje bardzo poważne ryzyko trzeciej fali, która mogłaby osiągnąć poziom nawet 50-60 tysięcy osób dziennie, co oznaczałoby niewydolność służby zdrowia - przyznał rzecznik rządu, cytowany przez portalsamorzadowy.pl.

Piotr Mueller mówił ostatnio, że Polska jest zagrożona trzecią falą koronawirusa. Właśnie stąd - jak argumentował - decyzja o wprowadzeniu obostrzeń od 28 grudnia w szerszym zakresie.

Zakaz lotów do Wielkiej Brytanii. Piotr Mueller wyjaśnia

Postanowiono wprowadzić zakaz lotów do Wielkiej Brytanii. Ma to związek z wykryciem nowej odmiany koronawirusa. To obostrzenie ma obowiązywać do odwołania.

Formalnie rozporządzenie będzie zapewne wyznaczało jakąś datę, ale ona ma charakter formalny, natomiast do odwołania ta decyzja jest podjęta - zaznaczał Mueller.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić