Koronawirus. Nowe obostrzenia. Starosta apeluje do premiera

4

W środę rząd poinformował o nałożeniu nowych obostrzeń na województwo warmińsko-mazurskie. W związku z tą decyzją apel do premiera wystosował starosta olsztyński Andrzej Abako.

Koronawirus. Nowe obostrzenia. Starosta apeluje do premiera
Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki (Flickr)

Koronawirus nie odpuszcza. Najwięcej zakażeń w ostatnim czasie notowano w województwie warmińsko-mazurskim. Wobec tego rząd postawił na wprowadzenie w tym regionie poważniejszych ograniczeń.

Nauka w klasach I-III wraca tam do trybu zdalnego. Ponadto zamykają się galerie, muzea, hotele, korty, baseny i inne miejsca użyteczności publicznej.

Nałożenie tych obostrzeń to oczywiście kolejny cios dla warmińsko-mazurskiej gospodarki. Doskonale wie o tym starosta olsztyński Andrzej Abako. Postanowił on wystosować apel do premiera Mateusza Morawieckiego.

Proszę polskie władze, premiera, rząd i pana prezydenta, abyście pochylili się nad województwem warmińsko-mazurskim, jak pochyliliście się nad góralami. Nas jest mało, mniej pieniędzy potrzebujemy niż Małopolskie i region górski. Ale tych pieniędzy bardzo potrzebujemy - przyznał, cytowany przez tysol.pl.

Koronawirus. Czarna wizja starosty

Starosta olsztyński bije na alarm. Przewiduje, że różne biznesy mogą upadać.

I może się okazać, że turyści nie będą mieli do kogo przyjechać w wakacje, bo na Warmii i Mazurach przedsiębiorcy, którzy znów będą musieli zamknąć swoje biznesy, pobankrutują i nie będzie miejsc noclegowych dla turystów. Jesteśmy "zielonymi płucami", czekamy na turystów, mamy dla was przepiękne atrakcje i chcielibyśmy, by Polacy przyjeżdżali na Warmię i Mazury i korzystali z tego dobra - zaznaczył Andrzej Abako.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić