Koronawirus. Co dalej z obostrzeniami? Kluczowe słowa ministra zdrowia

5

Niedawno rząd znów zaostrzył ograniczenia. Obecne restrykcje obowiązują do 9 kwietnia. Czy ten termin zostanie wydłużony? Głos w tej sprawie zabrał Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Koronawirus. Co dalej z obostrzeniami? Kluczowe słowa ministra zdrowia
Adam Niedzielski (Getty Images)

Adam Niedzielski pojawił się w programie "Gość Wydarzeń", który jest emitowany na antenie Polsat News. Minister zdrowia mówił, że nawet jeśli środowy wynik dot. zakażeń koronawirusem nie będzie duży, to nie należy na tej podstawie twierdzić, że jest lepiej.

W tej chwili fala zachorowań przetacza się przez szpitale - zaznaczał Niedzielski.

Spostrzegał, że trudna sytuacja jest m.in. w woj. śląskim, podkarpackim i dolnośląskim. - Z punktu widzenia sytuacji w szpitalach obostrzenia należy przedłużyć - podkreślił. Szef resortu zdrowia dał jasno do zrozumienia, że na razie nie ma mowy o luzowaniu ograniczeń.

Koronawirus w Polsce. Wróci regionalizacja obostrzeń?

Czy jest taka możliwość, że już wkrótce w niektórych regionach Polski obostrzenia będą lżejsze, a w innych znacznie poważniejsze?

Na razie myślę, że nie ma przestrzeni do regionalizacji. Na razie chyba najbardziej sensownym i racjonalnym rozwiązaniem jest przedłużenie tego, z czym mamy do czynienia - komentował Adam Niedzielski.

Wiadomo już, że w pierwszej kolejności rząd chce otworzyć żłobki i przedszkola. Może to nastąpić nawet w kwietniu.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić