Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Najgorsze przed nami? Minister zdrowia mówi, ile może być zakażeń

9

Koronawirus nie spuszcza z tonu. Z dnia na dzień liczba zakażeń w naszym kraju drastycznie rośnie, co jest bardzo niepokojące. Niestety, wiele wskazuje na to, że taki trend będzie się utrzymywać.

Koronawirus w Polsce. Najgorsze przed nami? Minister zdrowia mówi, ile może być zakażeń
Adam Niedzielski podał, ile zakażeń możemy mieć na początku przyszłego tygodnia (PAP)

W poniedziałek zorganizowana została konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Mówił on głównie o sposobach walki z epidemią koronawirusa i o organizacji opieki medycznej.

Mamy 3 strumienie prac - szpitale powiatowe, wojewódzkie i prywatne. Mam nadzieję, że pozwoli to w perspektywie tygodnia na podwojenie bazy łóżkowej - przekazał.

Zauważył jednocześnie, że "wzrost zachorowań nadal jest dynamiczny". A wszystko wskazuje na to, że ten niepokojący trend zostanie podtrzymany.

Jeżeli w tym tempie będzie się zwiększała liczba zachorowań - w przyszły tydzień możemy wejść z liczbą 15-20 tys. zakażeń dziennie. Proszę o bardzo poważne traktowanie obostrzeń - apelował Niedzielski.

Koronawirus w Polsce. Pamiętajmy o maseczkach

Podczas poniedziałkowego spotkania z mediami minister Niedzielski przypominał również o obowiązku zakrywania twarzy.

Noszenie maseczek to wymóg podstawowy. Kto ich nie nosi generuje ryzyko dla siebie i innych i jest to naruszenie sfery bezpieczeństwa drugiego człowieka. To samo dotyczy innych obostrzeń. W weekend mieliśmy przykłady próby obejścia obostrzeń - zauważał szef resortu zdrowia.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić