o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia w strefie czerwonej i żółtej. Sprawdź, co się zmienia

1
Podziel się

Ministerstwo Zdrowia szykuje nowe ograniczenia. Wszystko po to, by móc skuteczniej przeciwstawiać się koronawirusowi. Co się zmieni?

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia w strefie czerwonej i żółtej. Sprawdź, co się zmienia
Obostrzenia w strefie żółtej i czerwonej. Co się zmienia? (Pixabay)
bErNmYKt

W ostatnich dniach pandemia koronawirusa przybrała na sile. I to znacząco. Codziennie notujemy gigantyczne wzrosty zakażeń - przekraczają 1000 przypadków dziennie.

Jak można się było spodziewać, Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić nowe obostrzenia. Będą one obowiązywać przede wszystkim w powiatach objętych czerwoną i żółtą strefą, ale nie tylko.

bErNmYKv

Co wydarzy się w październiku? W czerwonych powiatach wszystkie bary, puby, kluby i restauracje będą funkcjonować wyłącznie do 22. To oczywiście po to, by wyeliminować nocne zabawy. Podobne rozwiązanie niedawno wprowadziła Wielka Brytania.

Koronawirus w Polsce. Nowe zasady dot. maseczek

Zostaną wprowadzone też istotne zmiany w zakresie obowiązku zakrywania twarzy. Ten nakaz będzie obowiązywał we wszystkich przestrzeniach publicznych nie tylko w czerwonej strefie (jak było do tej pory), ale i w żółtej.

Poważniejsze restrykcje obejmą też wesela. Na terenie całego kraju będzie obowiązywać limit 100 osób. W powiatach żółtych na weselach będzie mogło gromadzić się maksymalnie 75 osób, a w czerwonych - 50 osób.

bErNmYKB

Przypomnijmy, że lista powiatów objętych strefą czerwoną i żółtą jest co tydzień aktualizowana. Znajdują się na niej rejony Polski, w których notuje się najwięcej przypadków COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErNmYKW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
hyh
10 miesięcy temu
to wiemy ale od kiedy?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić