Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. O czym świadczą najnowsze dane? Ekspertka WHO odpowiada

2

We wtorek w Polsce odnotowano tylko nieco ponad 10 tys. nowych zakażeń. Czy to oznacza, że epidemia powoli wygasa? Niestety, słowa ekspertów nie napawają optymizmem.

Koronawirus w Polsce. O czym świadczą najnowsze dane? Ekspertka WHO odpowiada
(Getty Images, NurPhoto)

O prezentowanych danych mówiła ekspertka WHO dr Catherine Smallwood. - Wiele systemów, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach, znajduje się obecnie pod wielką presją i są przeciążone - zaznaczała, cytowana przez tech.wp.pl za PAP.

Wysoki wskaźnik pozytywnych testów oznacza, że prawdopodobnie wiele przypadków nie jest wyłapywanych przez system - dodała.

Smallwood mówiła też, że konieczne jest śledzenie wskaźników dotyczących tego, jak rozprzestrzenia się COVID-19. Pojawił się też głos innego eksperta, który zaznaczył, że konieczne jest obniżenie liczby dziennych zakażeń, by pojawiła się możliwość opanowania pandemii.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane

We wtorek 24 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że jest 10 139 nowych osób, u których zdiagnozowano koronawirusa. W nowym raporcie niechlubnym liderem jest województwo mazowieckie (1166). Drugie jest województwo dolnośląskie (1035), a trzecie pomorskie (979).

Od początku pandemii w Polsce mamy już 909 066 potwierdzonych przypadków. Liczba zgonów to w tej chwili 14 314. Aktualnie mamy także 454 717 wyzdrowiałych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić