Wróć na
Robert Czykiel
|

Koronawirus w Polsce. Szczepienie na grypę obowiązkowe? Łukasz Szumowski zabrał głos

29
Podziel się

Eksperci apelują do Polaków, aby już szczepili się na grypę przed sezonem jesienno-zimowym. Pojawiły się też plotki, że szczepionka może być dla niektórych obowiązkowa. Co na to minister zdrowia?

Koronawirus w Polsce. Szczepienie na grypę obowiązkowe? Łukasz Szumowski zabrał głos
Czy szczepionka na grypę będzie obowiązkowa? (Pixabay)
bCZoDpit

Od dawna słychać głosy, że w tym roku jesień i zima będą bardzo niebezpieczne. Wszystko przez to, że nie udało się jeszcze opanować pandemii koronawirusa, a może jeszcze dojść epidemia grypy. Konsekwencją może być paraliż służby zdrowia.

Koronawirus. Szczepienia na grypę obowiązkowe?

Z tego powodu eksperci od kilku tygodni apelują do Polaków, aby już teraz zaczęli się szczepić przeciw grypie. Nie wszyscy jednak są chętni, aby to zrobić. Pojawiły się zatem plotki, że szczepionka może być obowiązkowa.

Głos w tej sprawie zabrał Łukasz Szumowski. Minister zdrowia przyznał, że nie będzie obowiązku, a rekomendacja. Szczególnie dla osób starszych.

bCZoDpiv
- Nie wprowadzamy obowiązku szczepienia. Będziemy rekomendować, ale myślę, że w dobie epidemii znacznie więcej osób będzie chciało skorzystać z tej dobrej i bezpiecznej formy ochrony - przyznał Szumowski w TVN 24.

Szczepienie przeciw grypie a koronawirus. Lekarze wyjaśniają związek

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad innym rozwiązaniem. Szczepionka przeciw grypie ma być w pełni refundowana dla seniorów oraz medyków. Co ciekawe, Szumowski przyznał także, że gdy powstanie szczepionka na koronawirusa, to w pierwszej kolejności otrzymają ją medycy.

Czytaj także:

bCZoDpiB
bCZoDpiW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
suhar
miesiąc temu
Nikt mnie do szczepień nie zmusi.Zaszczepiłem sie przeciw grypie raz i powiedziałem NIGDY WIECEJ.Byłem jeszcze bardziej chory i to pare razy w tym samym roku DZIĘKUJE za szczepionke życze zdrowia
...
miesiąc temu
Fajnie w pierwszej kolejności medycy, potem niech będzie rząd a na koniec ludzie, ale tak po roku dopiero.
Sal
miesiąc temu
Ciekawe czy medycy z przychodni, do ktorych NIE MOZNA SIE DOSTAC, tez potrzebują szczepionki?:) Przecież od picia kawy w zamknietej przychodni sie chyba nie zaraża, prawda?
bCZoDpiX
Nikodem Dyzma
miesiąc temu
Ja słucham naszego mądrego Prezydenta i sie nie szczepię. To bardzo mądry,prawy i sprawiedliwy człowiek. Jego tok myslenia jest zgodny z moim
Wojciech
miesiąc temu
Nie ma takiej siły która by mnie zmusiła do szczepienia się.
Najnowsze komentarze (29)
Ada
miesiąc temu
W Bergamo wszyscy emeryci byli szczepieni na grypę przez kilka lat z rzędu.
Tomek
miesiąc temu
Przez telefon teraz służba zdrowia leczy.ha ha ha obłuda i faryzeusze żądza światem.
Joo
miesiąc temu
Co to znaczy rekomendacja Rekomenduje się by do Sejmu kandydowali mądrzy ludzie: Pawlowska Macierewicz Piotrowicz Bez komentarza co do treści wypowiedzi
Julka
miesiąc temu
Dobry sposób na redukcję populacji mniejs,e wydatki i a tylko kto będzie pracował w tym kraju ?bo to s politycy prawdziwi!?
EMERYT WZ
miesiąc temu
Te szczepienia to zbiorowa eutanazja. Mam 67 lat i nie chodzę do lekarzy, nie łykam tabletek! Jak będą chcieli mnie na siłę szczepić będę się bronił wszystkimi dostępnymi środkami obrony! Panie Ministrze Zdrowia, proszę mnie nie szczepić = zabijać!!!. Chcę jeszcze trochę pożyć. WZ
doniek
miesiąc temu
Szczepienie obowiązkowe to jak rozumiem za to płaci NSZ bo ja nie mam zamiaru
Piotr
miesiąc temu
zacząć od pewnego starszego posła. Można o poznać po tym, że kuleje jest szczerbaty. Doświadczenia robić najpierw na nim, potem na szczurach a jak wynik będzie pozytywny to proponować ludziom.
Mikrobiolog
miesiąc temu
Lek homeopatyczny oscillococcinum brać zapobiegawczo (w okresie jesienno zimowym) i ... od 20 lat nie chorowałem na żadną grypę.W związku z tym panie szabesgoju Szumowski swoje szczepionki wiesz gdzie możesz sobie wsadzić.A tak apropos covid to ściema i maszynka do zarabiania niewyobrażalnej kasy.
bCZoDpiP
rgfgtt
miesiąc temu
grypy juz nie ma !!!! jest covid 19
Pl425
miesiąc temu
WHO na którym się tak opierają nie rekomenduje szczepionki na grypę gdyż jest ona skuteczna w 40 procentach więc przynosi więcej szkód niż zysków dla zdrowia
człowiek
miesiąc temu
Kolejnym posunięciem, po szczepionce i mikro chipie, będą kolczyki plastikowe z numerem ewidencyjnym. Mierna NAS czeka przyszłość.
345
miesiąc temu
Mam 40 lat,nigdy w życiu nie miałam grypy,w szpitalu byłam tylko raz jak rodziłam,więc się nie zaszczepię bo mnue jeszcze powykręca,mój ojciec zaszczepił się tym gównem kilka lat temu i przeszedł grypę masakrycznie.
123
miesiąc temu
Tylko zacznijmy od tego że ludzie którzy zaszczepili się na grypę i tak zachorowali i przechodzili chorobę strasznie mocno,jak jeszcze nidgy,wielu osobom zostały powikłania pogrypowe.
Hel
miesiąc temu
Szczepionka na grypę jest na białku a ja jestem uczulona na białko można to stwierdzić po wyglądzie skory
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić