Robert Czykiel| 

Koronawirus w Polsce. Szczepienie na grypę obowiązkowe? Łukasz Szumowski zabrał głos

40

Eksperci apelują do Polaków, aby już szczepili się na grypę przed sezonem jesienno-zimowym. Pojawiły się też plotki, że szczepionka może być dla niektórych obowiązkowa. Co na to minister zdrowia?

Koronawirus w Polsce. Szczepienie na grypę obowiązkowe? Łukasz Szumowski zabrał głos
Czy szczepionka na grypę będzie obowiązkowa? (Pixabay)

Od dawna słychać głosy, że w tym roku jesień i zima będą bardzo niebezpieczne. Wszystko przez to, że nie udało się jeszcze opanować pandemii koronawirusa, a może jeszcze dojść epidemia grypy. Konsekwencją może być paraliż służby zdrowia.

Koronawirus. Szczepienia na grypę obowiązkowe?

Z tego powodu eksperci od kilku tygodni apelują do Polaków, aby już teraz zaczęli się szczepić przeciw grypie. Nie wszyscy jednak są chętni, aby to zrobić. Pojawiły się zatem plotki, że szczepionka może być obowiązkowa.

Głos w tej sprawie zabrał Łukasz Szumowski. Minister zdrowia przyznał, że nie będzie obowiązku, a rekomendacja. Szczególnie dla osób starszych.

- Nie wprowadzamy obowiązku szczepienia. Będziemy rekomendować, ale myślę, że w dobie epidemii znacznie więcej osób będzie chciało skorzystać z tej dobrej i bezpiecznej formy ochrony - przyznał Szumowski w TVN 24.
Zobacz także: Szczepienie przeciw grypie a koronawirus. Lekarze wyjaśniają związek

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad innym rozwiązaniem. Szczepionka przeciw grypie ma być w pełni refundowana dla seniorów oraz medyków. Co ciekawe, Szumowski przyznał także, że gdy powstanie szczepionka na koronawirusa, to w pierwszej kolejności otrzymają ją medycy.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić