o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Koronawirus w Polsce. Uwaga seniorzy. Nowe zalecenia dla osób starszych

25
Podziel się

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Trwają przygotowania do możliwej jesiennej fali koronawirusa. Pojawiły się więc nowe zalecenia dla osób starszych. Czego należy przestrzegać?

Koronawirus w Polsce. Uwaga seniorzy. Nowe zalecenia dla osób starszych
Koronawirus w Polsce. Osoby starsze są szczególnie narażone (Pixabay)
bEqnMbmd

Koronawirus w Polsce. Nowe zalecenia dla osób starszych

Koronawirus jest szczególnie groźny dla osób starszych i tych obciążonych chorobami współistniejącymi, o mocno obniżonej odporności. Według statystyk, które podał Fakt.pl, w Polsce jest aż ponad 7 mln osób w wieku powyżej 65 lat. Ponadto, 90 proc. z nich jest obciążana różnymi chorobami.

bEqnMbmf

Jesienią i zimą w Polsce może dojść do kolejnej fali koronawirusa. Przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach wraz z innymi osobami sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. To właśnie w tym czasie osoby starsze powinny zachować szczególną ostrożność.

Koronawirus w Polsce. Nowe zalecenia dla osób starszych. Czego należy przestrzegać?

Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk w swoim raporcie na temat koronawirusa ("Zrozumieć Covid-19 opracowany przez zespół ds. Covid-19 przy prezesie Polskiej Akademii Nauk") podają szereg zaleceń, do których powinny zastosować się osoby starsze. Czego należy przestrzegać?

bEqnMbml
  • Ograniczyć kontakty z innymi osobami, nawet z najbliższą rodziną.
  • Codziennie sprawdzać temperaturę i ciśnienie. Jeśli pojawiłaby się gorączka, problemy z oddychaniem, albo utrata smaku, należy jak najszybciej skontaktować się z sanepidem lub szpitalem.
  • Zaszczepić się przeciwko grypie i pneumokokom. W ten sposób ograniczy się ryzyko zachorowania na te niebezpieczne dla seniorów choroby.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqnMbmG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
łowca skór
10 miesięcy temu
W Polsce jest ochrona zdrowia, czy BRYGADY ŚMIERCI?
won
10 miesięcy temu
Żadnych szczepionek!!!! Odstosunkujcie się od seniorów, sami się szczepcie, doktorzy Mengele!
won
10 miesięcy temu
Przecież takie odizolowanie od rodziny, społeczeństwa to jak zamkniecie w trumnie, pogrzebanie za życia.Jak mam tak żyć to wolę się zarazić ale być z rodziną a przecież w końcu i tak umrzemy.
bEqnMbmH
Depopulacja
10 miesięcy temu
Wszyscy zaszczepieni, których znam, ciężko i bardzo długo przechodzą grypę, a nie zaszczepieni, nie chorują lub chorują krótko i szybko dochodzą do siebie. O co tu chodzi z tymi szczepionkami, mają uodparniać, czy wykańczać?
Wielka Lipa
10 miesięcy temu
Ten cały wirus i pandemia szaleją tylko w mediach, a minister zdrowia, rząd i cała reszta decydentów podejmuje decyzje odnośnie zapobiegania epidemii, której nie ma, po wysłuchaniu wiadomości w radio i tv.
Zbrodnia
10 miesięcy temu
To jest jawny HOLOKAUST seniorów.
seniorkaemer
10 miesięcy temu
Szczepcie się seniorzy, szczepcie, bo jest nas stanowczo za dużo a szczepionka skutecznie nas zlikwiduje i ZUS odetchnie!
Jadzia
10 miesięcy temu
Przestańcie kłamać że wam leży dobro osób starszych i chorych, przecież o to chodzi żeby ich zostało jak najmniej, ZUS się sypie, na całym globie jest za dużo starych i chorych więc trzeba było coś wymyślić. Mnie wszystko jedno i tak ten świat zginie i niech to wszystko runie raz a dobrze
Polacy
10 miesięcy temu
Gdzie są Ci co składali przysięgę hipokratesa??! Czy w czasie epidemii nie powinni być na pierwszej linii frontu??! To zupełnie tak,jakby żołnierze się pozamykali w koszarach w czasie wojny , a bronić mieliby kraju udzielając porad przez telefon
roger
10 miesięcy temu
* Codziennie 3-krotnie odmawiac Rozaniec...
CNNNC
10 miesięcy temu
Dobrze ze sa ochotnicy na pierwsza linie do szczepienia .Gdyby nie oni , wzieliby sie za tych , co nie chca sie szczepic na nic
Bolek
10 miesięcy temu
Najlepiej by było, gdyby ci od tych zaleceń ograniczyli swój kontakt ze światem do zera.
XXP
10 miesięcy temu
jeżeli zjawi się robotnik,akwizytor, rodzina z dziećmi: do widzenia przez drzwi. Termometr bezkontaktowy może być dobry- mój wykonuje np. 3 pomiary po sobie i zawsze 36.6C (lub 36.5C). W zimie będę bardziej rozgrzany ;-)
bEqnMbmz
Lala666
10 miesięcy temu
Dzielenia i rozbijania rodzin ciąg dalszy: starzy niech siedzą sami, bez żadnego wsparcia, a w młodzi niech boją się ich odwiedzać, bo wtedy będą "winni" ich śmierci. A jak starym coś zacznie dolegać, to niech idą do szpitala, skąd już nie wyjdą, bo rodzina nie może ich odwiedzać, a przede wszystkim PATRZEĆ NA RĘCE cudownej służbie zdrowia! Super plan.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić