Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Koronawirus. Zwrot pieniędzy za wczasy - jak odzyskać pieniądze?

21

Koronawirus niejednej osobie pokrzyżował plany urlopowe. W wielu przypadkach Polacy musieli zrezygnować z zaplanowanych wakacji, na które wcześniej już wpłacili zaliczki. Czy możliwy jest zwrot pieniędzy za wczasy, na których ostatecznie nie byliśmy? Jak odzyskać pieniądze od biura podróży?

Koronawirus. Zwrot pieniędzy za wczasy - jak odzyskać pieniądze?
Jak odzyskać pieniądze za wczasy, jeśli przepadły przez koronawirusa? (Pixabay)

Przez pandemię koronawirusa wiele osób musiało odwołać zaplanowane wczasy. Lockdown, zamknięcie granic, zakazy lotów itd. - to wszystko miało wpływ na to, jak Polacy spędzają tegoroczny urlop. Jeśli nie wyjechaliśmy na planowane dużo wcześniej wczasy, możemy odzyskać pieniądze.

Koronawirus. Zwrot pieniędzy za wczasy. Jak odzyskać pieniądze?

Jak odzyskać pieniądze za wczasy, jeśli przepadły przez koronawirusa? Od kilku miesięcy Polacy czekają, aż biura podróży oddadzą im wpłaty, których dokonali na wakacyjne wyjazdy, a które ostatecznie nie doszły do skutku.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podaje, że zwroty za wczasy powinny nastąpić w najbliższych tygodniach. Mówiła o tym kilka dni temu. Trwają już bowiem prace nad tą kwestią. Ci, którzy nie dostali do tej pory zwrotu pieniędzy za wykupione wczasy, będą mogli je otrzymać z nowo tworzonego państwowego Turystycznego Funduszu Zwrotów.

Mamy nadzieję, że zwroty za wycieczki wykupione przed pandemią nastąpią na przełomie września i października - powiedziała Jadwiga Emilewicz.

Koronawirus. Jak odzyskać pieniądze za wczasy, które przepadły?

Pieniądze w ramach przygotowywanej obecnie tarczy dla turystyki trafią do osób, które do tej pory nie dostały od biur podróży voucherów do wykorzystania w innym terminie. Co trzeba będzie zrobić, by otrzymać zwrot pieniędzy za wczasy?

  1. Trzeba będzie złożyć wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Taki wniosek będzie musiało też złożyć biuro podróży, w którym wykupiliśmy wczasy. UFG będzie miał 4 miesiące na jego rozpatrzenie.
  2. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, środki zostaną wypłacone z Turystycznego Funduszu Zwrotów.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić