Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Kryzys Ryanaira. Nie zwróci pieniędzy za listopadowe loty

8
Podziel się:

Szefa Ryanaira przekazał, że klienci linii lotniczych nie otrzymają zwrotu kosztów za loty w listopadzie. Jest to spowodowane pandemią koronawirusa i poważnym kryzysem ekonomicznym.

Kryzys Ryanaira. Nie zwróci pieniędzy za listopadowe loty
Ryanair stoi w obliczu gigantycznego kryzysu finansowego. (Getty Images)

Szef Ryanaira Michael O'Leary powiedział, że klienci nie odzyskają pieniędzy za loty w listopadzie. Będą mogli jednak bezpłatnie zmienić termin podróży.

Jeśli lot zostanie wykonywany, to nie, nie będziemy oferować zwrotu kosztów naszym klientom. Klienci mogą jednak skorzystać z oferowanej przez nas opcji przebukowania biletów. Jeśli mają zarezerwowany lot w listopadzie to mogą go przenieść na grudzień lub styczeń bez ponoszenia kosztów. Ale nie będziemy zwracać pieniędzy za połączenia, które są realizowane zgodnie z planem - komentował dla BBC szef Ryanaira.

Ryanair ogłosił, że pierwsza blokada i ograniczenia spowodowały 80 proc. spadek liczby pasażerów. Przez sześć ostatnich miesięcy liniami lotniczymi podróżowało 17,1 miliona osób, w porównaniu z 85,7 milionami w zeszłym roku.

Zobacz także: Protest niemieckiej Polonii przeciwko ograniczeniu aborcji

Przewoźnik odnotował stratę w wysokości 196,5 mln euro (prawie 897 mln złotych). W ubiegłym roku miał 1,15 mld euro zysku. Ryanair ostrzega, że sytuacja może się pogorszyć jeszcze bardziej, mówiąc, że "będzie to nadal bardzo trudny rok dla Ryanaira".

Ryanair szykuje się na gigantyczne straty. Nowa fala koronawirusa i blokady udaremniają próby przywrócenia lotów największego w Europie taniego przewoźnika. Ryanair zaoferuje tej zimy 40 proc. swojej przepustowości, ale to wciąż może ulec zmianom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Klient R'a
2 lata temu
Dziwię się bardzo, że taka instytucja jak polski Urząd Lotnictwa Cywilnego toleruje jawne oszustwa linii Ryanair. Na polskim niebie już dawno nie powinno być po nim śladu. Rozpowszechnia kłamliwe informacje o polskich biurach, oszukuje bezpośrednio Klientów w sprawach zwrotów, uniemożliwia składanie skarg i reklamacji tylko dlatego by nie zwracać pieniędzy za odwołane loty. Ryanair - precz z polskiego nieba.
Nebkaisa
2 lata temu
Gdybym ja lub inna osoba przywłaszczyła sobie czyjeś pieniądze ,z pewnością zajęły by się tym organy ścigania . Jeżeli ktoś chce sprzedać mi usługę ,ja za nią place a usługa nie została wykonana ,jest to zwykła kradzież która powinna być ścigana . I nieważne czy jest to krawiec czy potężna linia lotnicza. Nie wyleciały samoloty proszę oddać co nie wasze.
Emi
2 lata temu
Z mężem kupiliśmy wycieczkę do Grecji. Chcieliśmy zrezygnować ale w ostatnim momencie zdecydowaliśmy się na lot enterem i nie żałujemy oboje tej decyzji.
Wnerwiony
2 lata temu
Mi od marca kasy nie oddał za lot odwołany. Wciskali jakiś kupon który potrzebny mi nie jest bo nigdzie teraz nie latam. Odmówiłem więc mnie mają w poszanowaniu. Macie może jakiś sposób na nich
Pola
2 lata temu
Nie zwrócą czyli będzie to kradzież. Luz wystarczy postraszyć Small Court I oddadzą bez problemu, sprawdzone.
Boozz
2 lata temu
Pytanie kiedy zwróci za odwołane loty z mają? To jest pełna troska o klientów?
kamyk_w
2 lata temu
Nie tylko ryanair, inne linie maja to samo. A dlaczego linie mialyby dokladac do tego, nie ich wina ze tracą. Leciałem ostatnio ryanair i british Airways, w jednym i drugim locie ok 50-60 osob. Ludzie nie lecą bo nie chcą siedziec na kwarantannie. To jest wina rządu nie linii.
Dużo latam
2 lata temu
Nie jest mi was szkoda. Dwa tygodnie temu nie poleciałam na trzy dni do Polski bo wprowadzili dwa tygodnie kwarantanny w Anglii. Straciłam 120£. Przełożenie lotu płatne 80£ (bo dwa bilety) i nie mam pewności czy w nowym terminie polecę. Nie było innej możliwości, straciłam. Voucher nie - bo lot się odbył... ilu takich jak ja... złodzieje...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić