Jan Manicki
Jan Manicki| 

Kwarantanna dla Polaków w Wielkiej Brytanii? Wkrótce decyzja

79

Czy Polaków wjeżdżających do Wielkiej Brytanii czekać będzie obowiązkowa kwarantanna? Plany urlopowe polskich emigrantów stoją pod znakiem zapytania. Brytyjski rząd ma ogłosić w czwartek, czy Polska zostanie wykreślona z listy „bezpiecznych krajów”.

Kwarantanna dla Polaków w Wielkiej Brytanii? Wkrótce decyzja
Polaków wjeżdżających do UK może niedługo obowiązywać kwarantanna (Getty Images)

Polacy w Wielkiej Brytanii znajdują się w nieciekawej sytuacji. Wciąż bowiem nie wiadomo, czy osoby z polskim paszportem będą musiały przechodzić na Wyspach obowiązkową kwarantannę. Brytyjski rząd niedługo podejmie w tej sprawie decyzję.

Niektórzy wstrzymują plany urlopowe. Osoby przebywające aktualnie w Polsce kupują bilety lotnicze, aby w razie konieczności zdążyć wrócić do Wielkiej Brytanii. To samo dotyczy Brytyjczyków, którzy zaplanowali biznesowe i turystyczne wypady do Polski.

Kwarantanna dla Polaków w Wielkiej Brytanii. Wkrótce decyzja

Jak donosi „Daily Telegraph” jest bardzo prawdopodobne, że na listę krajów, z których przybywający mają być poddani obowiązkowej kwarantannie, trafi Polska. Jeśli Wielka Brytania doda Polskę do listy państw objętych kwarantanną i Polacy, i Brytyjczycy będą mieli trzydzieści kilka godzin, aby przylecieć nad Tamizę bez konieczności odbywania dwutygodniowej izolacji.

Polska minimalnie przekracza obecnie ustalony przez Wielką Brytanię współczynnik 20 nowych zachorowań na 100 tys. mieszkańców. W związku z tym, brytyjski rząd może zadecydować o wykreśleniu Polski z listy „bezpiecznych krajów”. Status takiego kraju może utracić także Szwecja.

Kwarantanna w Wielkiej Brytanii. Rekordowa liczba zakażeń

Jeżeli władze Wielkiej Brytanii zdecydują się na wykreślenie z listy wszystkich krajów przekraczających ustalony przez siebie współczynnik, lista państw do których bez obaw mogą udać się Brytyjczycy zmniejszy się do sześciu. Media na Wyspach naciskają, by uruchomić program testów na COVID-19 na lotniskach i porzucić program obowiązkowej kwarantanny.

We wtorek brytyjski rząd poinformował o rekordowej od początku epidemii liczbie 7143 nowych zakażeń koronawirusem. Zanotowano również 71 zgonów z powodu COVID-19. To najwyższy wynik od 1 lipca.

Obejrzyj także: "Zmiana jest dramatyczna". Polak o walce z koronawirusem w Wielkiej Brytanii

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić