aktualizacja 

Leśnik wypatrzył ją w wodzie. Natychmiast złapał za telefon

92

Pracownicy Nadleśnictwa Baligród byli ostatnio świadkami niecodziennego zjawiska. W sieci udostępnili nagranie, ukazujące bardzo nietypowe zachowanie żmii. Nawet doświadczeni leśnicy nie kryli zaskoczenia!

Leśnik wypatrzył ją w wodzie. Natychmiast złapał za telefon
Leśnicy przyłapali żmiję na nietypowym zachowaniu (Facebook, Nadleśnictwo Baligród)

Nawet doświadczeni leśnicy bywają zaskakiwani przez przyrodę. Lasy, nad którymi trzymają pieczę, znają jak własną kieszeń, ale ich fauna i flora prawdopodobnie nigdy nie zostanie w 100 procentach zgłębiona.

Pracownicy Lasów Państwowych podczas wykonywania swoich obowiązkach natrafią na rozmaite, fascynujące zjawiska, którymi dzielą się później w mediach społecznościowych, ku uciesze wszystkich miłośników natury.

Tym razem ciekawostką podzielili się pracownicy Nadleśnictwa Baligród (woj. podkarpackie). Na Facebooku udostępnili wyjątkowe nagranie, ukazujące nietypowe zachowanie... żmii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Fotopułapka zadziałała. Wideo od leśników zapiera dech

Leśnik wypatrzył ją w wodzie. Natychmiast złapał za telefon

Na wideo widzimy gada, który relaksuje się w zarośniętym bajorku. Jest to o tyle niecodzienny widok, że przedstawiciele tego gatunku z reguły stronią od wody. Uchwycona żmija jednak wydaje się czuć bardzo dobrze w podmokłym środowisku.

A mówią, że żmija nie lubi wody. Ale zielone bajorko, czemu nie - komentują leśnicy.

Żmija zygzakowata w Polsce

Żmija jest jedynym jadowitym wężem w Polsce. Jak wszystkie polskie gady podlega ochronie gatunkowej. Występuje na terenie całej Polski. Można ją spotkać w gęstych zaroślach, torfowiskach, czy w skalnych szczelinach.

Przyłapanie żmii na kąpieli wodnej jest jednak praktycznie niemożliwe. Jak czytamy na portalu "Twoje Bieszczady", choć dobrze pływa, żmija unika kąpieli. Zdecydowanie lepiej czuje się tam, gdzie jest sucho. Leśnik z Nadleśnictwa Baligród miał wyjątkowego farta, by nakryć gada podczas tak nietypowego zachowania.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić