Łukaszenka wygłosi orędzie. Rosyjskie media już wiedzą, co powie?

Podziel się:

Już 31 marca prezydent Białorusi wygłosi orędzie do narodu. Najprawdopodobniej poruszy temat broni jądrowej, którą Rosjanie rozmieszczają na terenach białoruskich. Rosyjskie media propagandowe są o tym przekonane i przekonują, że zbrojenia reżimu to wina Zachodu.

Łukaszenka wygłosi orędzie. Rosyjskie media już wiedzą, co powie?
Aleksander Łukaszenka wygłosi orędzie do narodu. (Wikimedia, Kremlin.ru CC 3.0 Wikimedia)

W swoich poprzednich wystąpieniach Łukaszenka oskarżał kraje bałtyckie oraz Polskę o wrogie nastawienie i przygotowania do wojny. Wielokrotnie mówił, że Białoruś obawia się najechania przez Polskę. Możliwe, że to będzie jeden z tematów, które dyktator poruszy podczas orędzia, którego data przypada na najbliższy piątek 31 marca.

O orędziu poinformował we wtorek szef administracji dyktatora Igor Siegiejenko. Według oficjalnych doniesień wydarzenie odbędzie się w Pałacu Republiki i będzie miało podniosły charakter. 

Broń jądrowa na Białorusi

Obawę wzbudza rozstawienie rosyjskiej broni nuklearnej na terenach Białorusi. Co na ten temat będzie miał do powiedzenia Łukaszenka? Rosyjskie media propagandowe są przekonane, że dyktator będzie ponownie groził bronią jądrową krajom Zachodu. Twierdzą, że to bezpośrednia odpowiedź na rzekome zagrożenie amerykańską bronią atomową rozmieszczoną na terytorium Polski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Putin poza Moskwą. Ekspert o możliwych sobowtórach

W sobotnim wywiadzie dla telewizji Rosija-24 Władimir Putin z kolei powiedział, że w kwestii broni jądrowej, Rosja wypełnia prośby Łukaszenki w celu wzmocnienia kraju. Do tej pory Mińsk otrzymał dziesięć samolotów, rakietowy system Iskander, a już za kilka miesięcy ma się zakończyć budowa kompleksu magazynowanego do przechowywania tejże broni. 

Łukaszenka ostrzega i oskarża Polskę

Jeszcze pod koniec stycznia Łukaszenka zarzucał Polsce, że "chce całej Białorusi", a także oskarżał nasz kraj o "bezceremonialne działania" m.in. finansowanie opozycji i koordynowanie protestu. 

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: ACZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić