Maciej Wąsik atakuje media. Napisał o łajdactwie i kłamstwach

308

Dziennikarze Onetu i "Superwizjera" TVN w swoim artykule dotarli do szczegółów wielkiej i nielegalnej akcji funkcjonariuszy ABW. Przy pomocy specjalnie powołanej firmy, niczym prywatni detektywi, zaczęli inwigilować koalicjanta PiS. Ten tekst nie spodobał się Maciejowi Wąsikowi, który zabrał głos w mediach społecznościowych.

Maciej Wąsik atakuje media. Napisał o łajdactwie i kłamstwach
Maciej Wąsik atakuje media. "Fejkowe historie" (PAP)

Maciej Wąsik zareagował na artykuł OnetuSuperwizjera TVN, który mówi o tym, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego za czasów rządów PiS zaangażowała się w wojny śmieciowe na Dolnym Śląsku. Przy pomocy specjalnie powołanej firmy, niczym prywatni detektywi, funkcjonariusze ABW zaczęli inwigilować koalicjanta PiS.

W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że zostaliśmy wrobieni w wewnętrzną grę interesów różnych grup działających w śmieciach - mówił funkcjonariusz ABW, biorący udział w inwigilacji.

Ten artykuł mocno nie spodobał się Maciejowi Wąsikowi, który przedstawił swoją wersję wydarzeń w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Posypały się mandaty. Kierowcy i piesi na celowniku policji
Kolejna odsłona fejkowych historii lansowanych przez Onet i TVN o "nielegalnej inwigilacji przez pisowską ABW". Postaram się pokazać, że autorzy materiału padli ofiarą konfabulacji oszusta, który nie ma pojęcia o pracy polskich służbach specjalnych - napisał.

Maciej Wąsik staje w obronie ABW

Jak tłumaczy polityk, w Polsce prokuratura nie nadzoruje spraw operacyjnych prowadzonych przez służby. Dopiero na zakończenie, po uzyskaniu dowodów, materiały trafiają do prokuratora generalnego i wtedy zapada ewentualna decyzja o wszczęciu śledztwa.

Autorzy tekstu piszą, że inwigilacja była prowadzona m.in. w formie obserwacji. Każdy, kto przeczytał ustawę o ABW i AW wie, że prowadzenie obserwacji nie wymaga zgody ani prokuratora, ani sądu - pisze Wąsik.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Były poseł apeluje do autorów tekstu, aby podali więcej szczegółów, nazwy firm i KRS. Wąsik nie chce też wnikać i zabierać głosu o istocie "wojny śmieciowej" i zdarzeń, które miały tam miejsce. Jego zdaniem "łajdactwem jest jednak sklejanie działań przestępczych i wymysłów oszusta" z działaniami ABW.

Za stwierdzenia o "nielegalnej inwigilacji" ABW powinno pozwać autorów - dodaje na koniec.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić