Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Macierewicz aż się zagotował. "Misiewicz uratował polski kontrwywiad"

813
Podziel się:

Antonii Macierewicz starł się z byłym szefem MON Tomaszem Siemoniakiem. Wiceprzewodniczący PO zarzucił mu, że razem ze swoimi ludźmi wyrządził ogromne krzywdy polskiemu przemysłowi obronnemu. Siemoniak wskazał tutaj na postać Bartłomieja Misiewicza, któremu zarzuty postawiło CBA. Na odpowiedź Macierewicza nie trzeba było długo czekać. – To chamski i obrzydliwy atak – ocenił poseł PiS.

Macierewicz aż się zagotował. "Misiewicz uratował polski kontrwywiad"
Antoni Macierewicz broni swojego byłego współpracownika Bartłomieja M. (PAP, Piotr Nowak)

Bartłomiej Misiewicz sprawił, że nie został zniszczony polski kontrwywiad i to jest jego zasługa, niezależnie od późniejszych ewentualnych win – podkreślił na środowym posiedzeniu komisji obrony narodowej Antonii Macierewicz. To odpowiedź na zarzuty podnoszone przez Tomasza Siemoniaka. Polityk PO stwierdził, że polski przemysł zbrojny zniszczył m.in. właśnie Misiewicz.

Tę osobę delegował do ważnych zadań państwowych pan Antoni Macierewicz – zwrócił uwagę wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Macierewicz broni byłego współpracownika. "Chamski i obrzydliwy atak"

Macierewicz nie omieszkał odpowiedzieć na te zarzuty. Począł zawzięcie bronić swojego dawnego rzecznika prasowego.

Jest tutaj chamski i obrzydliwy atak na pana Bartłomieja Misiewicza, na człowieka, który być może popełnił jakieś błędy, a być może nawet coś więcej. Ale do dzisiaj ta sprawa nie została w żaden sposób przez sąd rozstrzygnięta – stwierdził.

Działał na szkodę państwowej spółki? Usłyszał zarzuty

Misiewicz w 2015 roku został szefem gabinetu politycznego i rzecznikiem MON. Rok później powołano go do rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. We wrześniu sam zrezygnował z pełnionych funkcji w związku z publikacjami medialnymi dotyczącymi jego osoby. "Newsweek" opisał, że miał proponować radnym PO w Bełchatowie koalicję w zamian za stanowiska w spółkach Skarbu Państwa.

W 2019 roku Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego podopiecznego Macierewicza w toku śledztwa związanego z niegospodarnością, powoływaniem się na wpływy i fałszowaniem dokumentów. W czerwcu Misiewicz usłyszał zarzut działania na szkodę PGZ i narażenia spółki na stratę w wysokości 1,2 mln zł. Były rzecznik MON spędził w areszcie 5 miesięcy, ale wyszedł na wolność po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. zł.

Obejrzyj także: Macierewicz o Lasku i Tusku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(813)
Mi-Siu
10 miesięcy temu
Sami pisowscy "profesjonaliści". Amatorzy spod budki z piwem przy tych indywiduach są specjalistami. Kto oddaje w wyborach głos na oszusta, głupka, hochsztaplera czy przestępcę staje się jego wspólnikiem (za G. Orwell-em).
Andrusa
10 miesięcy temu
łoj, Tosiek, Tosiek, pomiłuj...
mrok
10 miesięcy temu
szkoda komentarza
edi
10 miesięcy temu
Panie Macierewicz, Pan wystpujesz w roli Polaka. To co Pan robi jest zazwyczaj niejasne i kontrowersyjne, otacza sie pan dziwadlami ktorzy psuja opinie o Panu, w efekcie wychodzi Pna na dziwaka, pomimo to pana przemowinia sa jasne umyslowo i zawsze posiadaja realna substancje i madre zakonczenie. PAN MI SIE WYDAJESZ TAKA postc jak PANA TWARDOWSKI ....co to na ksiezycu do dzis .godzinki spiewa Z INNEJ EPOKI, moze i dla Pana miejsce tam sie znajdzie
mim
10 miesięcy temu
Misiewicz byl tak kompetentny jak Siemoniak...
NORMALNY
10 miesięcy temu
Odczepcie się od Macierewicza. Wojsko zniszczyło PO z PSL-em. Macierewicz trochę za mocno emocjonalnie zaangażowany i to i to mu szkodziło.
Alex
10 miesięcy temu
Macierewicz najpierw zniszczył polski kontrwywiad, ujawnił nazwiska polskich agentów, a potem wziął się z sukcesem za niszczenie polskiego wojska. Dopiero Amerykanie zażądali ustąpienia naszego najlepszego ministra.
Pobozny
10 miesięcy temu
Misiewicz czyli pies cywil który uratował polski wywiad
Dago
10 miesięcy temu
CZY W SEJMIE SĄ PSYCHOLODZY NATYCHMIAST GO ZBADAC NAWET JEGO RUCHY TWARZY NIEPOKOJA
cedeks
10 miesięcy temu
Gdy Macierewicz pojawił się na międzynarodowym spotkaniu ministrów obrony lub ich odpowiedników, milkły rozmowy i nikt z Macierewiczem nie rozmawiał. Macierewicz więcej nie już tam pojechał.
suweren
10 miesięcy temu
Pan Maciarewicz już dawno powinien zniknąć z życia politycznego , to jest jeden z największych szkodników Polski obecnych czasów.
PANIE ANTONI
10 miesięcy temu
Proszę wyjawić kto i czym zaszantażował rząd tak, że zaczął działać na szkodę obywateli. Proszę powiedzieć PRZED KIM ODPOWIADA RZĄD.
taka prawda
10 miesięcy temu
Kim jest Siemoniak ! to nicość nicości!
75% Polak
10 miesięcy temu
Tak - ruski śpioch chwali kontrwywiad, który musi być dobry (dla niego) bo do tej pory nikt nie odkrył jego powiązań z kremlem
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić