Makabra podczas rutynowej kontroli drogowej. Padło 61 strzałów

222
Podziel się:

Sieć obiegło szokujące nagranie z policyjnej kontroli drogowej na Florydzie. Podczas rutynowego spisywania osób podróżujących osobowym autem, jeden z pasażerów nagle wyskoczył na policjantów z karabinem maszynowym. Finał akcji był dramatyczny.

Makabra podczas rutynowej kontroli drogowej. Padło 61 strzałów
Podczas kontroli drogowej doszło do tragedii. (YouTube)

Gdy policja z Melbourne zatrzymała samochód osobowy do rutynowej kontroli, nic nie zapowiadało dramatu, który miał za chwilę się rozegrać. Nagle jeden z pasażerów wyjął broń i zaczął strzelać do funkcjonariuszy. Władze Florydy opublikowały nagranie ze strzelaniny, która zakończyła się śmiercią napastnika.

Dramatyczny finał kontroli drogowej

Do sytuacji doszło 30 sierpnia. Zastępcy szeryfa hrabstwa Brevard, Brian Potters i Tyler Thoman, zatrzymali samochód do kontroli w Melbourne. Na nagraniu z kamery samochodowej widać, jak funkcjonariusze prowadzą luźną rozmowę z kierującą pojazdem kobietą o jej dziecku i psie, którzy znajdowali się na tylnym siedzeniu. Inny pasażer opiera się o tył samochodu.

W tym czasie w aucie siedział jeszcze jeden mężczyzna. Kiedy Potters prosi go o opuszczenie samochodu, pasażer gwałtownie wyskakuje z auta z karabinem maszynowym w dłoni i zaczyna strzelać do policjantów. Mundurowi odpowiadają ogniem.

Podczas chaotycznej strzelaniny raniony agresor nagle zachodzi policjantów od tyłu i uderza Pottersa bronią w głowę. Obaj mężczyźni upadają na ziemię, gdzie nie sięga obiektyw kamery. Słychać, że dochodzi do szarpaniny. W końcu Thoman oddaje serię strzałów w kierunku leżącego napastnika. Mężczyzna zginął na miejscu. W sumie padło aż 61 strzałów.

Potters został postrzelony w nogę i doznał obrażeń głowy, uszkodzenia tkanek i złamań kości - poinformował szeryf Wayne Ivey w nagraniu, które trafiło na YouTube. Drugi funkcjonariusz i pozostali pasażerowie zatrzymanego auta nie ucierpieli w zdarzeniu. Szeryf poinformował, że nie mieli oni nic wspólnego z atakiem.

Atak i zasadzka zostały popełnione przez brutalnego, zawodowego przestępcę, mającego na swoim koncie 40 zarzutów za różne przestępstwa, w tym handel narkotykami, kwalifikowaną napaść z bronią palną, pobicie funkcjonariusza organów ścigania i usiłowanie zabójstwa pierwszego stopnia – dodał szeryf.

"Niech nikt nie ma wątpliwości, ten osobnik dostał dokładnie to, na co zasłużył" – powiedział szeryf. "A dla tych, którzy mogą być na tyle głupi, by zapytać, dlaczego strzelaliśmy do niego tyle razy, odpowiedź jest prosta: zło nigdy nie jest wystarczająco martwe" - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić