Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Szokujące zdjęcia. Udostępnił je profil Nadleśnictwa w Oleśnie

12
Podziel się:

Leśnicy ostrzegają, że w Nadleśnictwie Olesno mogą nas zaskoczyć przerażające widoki. Na drzewach są ponabijane ciała małych gryzoni i ptactwa. Jak się okazuje, nie są to efekty działań myśliwych, ale drapieżnych ptaków, które wykorzystują gałęzie jako spiżarnię.

Szokujące zdjęcia. Udostępnił je profil Nadleśnictwa w Oleśnie
Upolowany nadmiar pokarmu ptaki przechowują w formie zapasów (Facebook)

Szokujące zdjęcia udostępnił profil Nadleśnictwa w Oleśnie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Widać na nich ciała zwierząt, które są ponabijane na małe gałęzie drzew. Spotkać to przerażające zjawisko można w kilkunastu miejscach w lesie.

Widok powieszonych na gałęziach małych gryzoni i ptaków może zmrozić krew w żyłach. W pierwszej chwili może się wydać, że to efekt działania myśliwych. W rzeczywistości na takie jedzenie polują... drapieżne ptaki.

Spiżarnia drapieżników

Jak tłumaczą leśnicy, jeżeli trafiliśmy na coś takiego, a największymi ofiarami są drobne gryzonie i ptactwo, to znaleźliśmy spiżarnię dzierzby. Na terenie Nadleśnictwa w Oleśnie można spotkać dzierzbę gąsiorek i srokosza. Są to niewielkie ptaki, które są trochę większe od wróbli, ale mniejsze od kosów.

W związku z tym, że ptaki polują często i robią to na zapas. Czasami jedzenia zostaje tak dużo, że przechowują pokarm nie w swoim gnieździe, a nabijając na ciernie tarniny. Czasami zostawiają martwe gryzonie nawet na drucie kolczastym. Najważniejsze, żeby było to obok ich domu.

Polują na ofiary

Dla dzierzby idealną opcją jest, kiedy może monitorować nisko obrośnięte tereny z wyższego punktu obserwacyjnego, jak słup wysokiego napięcia czy uschnięte drzewo. To właśnie siedząc w takich miejscach, wypatrują swoich ofiar. Nie są zbyt wybredne i polują praktycznie na wszystko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
sadwwerg
11 miesięcy temu
Wszcząć postępowanie , ukarać , zakażać . :)))) Nałożyć karę grzywny a może i więzienia :)))) A co na to obrońcy zwierząt .:))))
PIOTREK
11 miesięcy temu
,,Czasami zostawiają martwych gryzoni nawet na drucie kolczastym. " Ta polska języka to trudne .
czytelnik
11 miesięcy temu
Pisał o tym np. Adam Wajrak.
Morświn
11 miesięcy temu
Dobrze że w Polsce nie występują hipopotamy, ciekawe jak by takiego nabić na gałązkę.Jak się nie ma o czym pisać, to się nie pisze o byle czym.
Hoka
11 miesięcy temu
Dobrze że napisali że to nie jest działanie myśliwych Bo by sobie można pomyśleć że to jakiś myśliwy mysz upolował i powiesił na drzrwie
ptak
11 miesięcy temu
Czy komuniści z PiSPO stwierdzą czy jest to zgodne z traktatami i normami UE i KE
bum
11 miesięcy temu
Widok powieszonych na gałęziach małych gryzoni i ptaków może zmrozić krew w żyłach. No tak przy takich tekstach za "chwilę " rozdeptana mucha też wywoła szok. W sieci wrze.
AAA
11 miesięcy temu
Czasami zostawiają martwych gryzoni ? Czy martwe gryzonie ? Łosiu.
weq
11 miesięcy temu
Artykuł porażka .
hehehe
11 miesięcy temu
madka natura zabija!!! rathunku!!! szok, jeszcze raz szok
(A)
11 miesięcy temu
Dzierzba potrafi też dekorować druty kolczaste owadami. Jeśli kiedyś zobaczysz pasikonika nabitego na drut kolczasty, to nie był to wypadek w wyniku nieszczęśliwego skoku, tylko właśnie spiżarnia dzierzby.
Uo matko!
11 miesięcy temu
Nie 'Czasami zostawiają martwych gryzoni nawet na drucie kolczastym' Tylko 'Czasami zostawiają martwe gryzonie nawet na drucie kolczastym'
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić