Szokujące zdjęcia. Udostępnił je profil Nadleśnictwa w Oleśnie

16

Leśnicy ostrzegają, że w Nadleśnictwie Olesno mogą nas zaskoczyć przerażające widoki. Na drzewach są ponabijane ciała małych gryzoni i ptactwa. Jak się okazuje, nie są to efekty działań myśliwych, ale drapieżnych ptaków, które wykorzystują gałęzie jako spiżarnię.

Szokujące zdjęcia. Udostępnił je profil Nadleśnictwa w Oleśnie
Upolowany nadmiar pokarmu ptaki przechowują w formie zapasów (Facebook)

Szokujące zdjęcia udostępnił profil Nadleśnictwa w Oleśnie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Widać na nich ciała zwierząt, które są ponabijane na małe gałęzie drzew. Spotkać to przerażające zjawisko można w kilkunastu miejscach w lesie.

Widok powieszonych na gałęziach małych gryzoni i ptaków może zmrozić krew w żyłach. W pierwszej chwili może się wydać, że to efekt działania myśliwych. W rzeczywistości na takie jedzenie polują... drapieżne ptaki.

Spiżarnia drapieżników

Jak tłumaczą leśnicy, jeżeli trafiliśmy na coś takiego, a największymi ofiarami są drobne gryzonie i ptactwo, to znaleźliśmy spiżarnię dzierzby. Na terenie Nadleśnictwa w Oleśnie można spotkać dzierzbę gąsiorek i srokosza. Są to niewielkie ptaki, które są trochę większe od wróbli, ale mniejsze od kosów.

W związku z tym, że ptaki polują często i robią to na zapas. Czasami jedzenia zostaje tak dużo, że przechowują pokarm nie w swoim gnieździe, a nabijając na ciernie tarniny. Czasami zostawiają martwe gryzonie nawet na drucie kolczastym. Najważniejsze, żeby było to obok ich domu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Polują na ofiary

Dla dzierzby idealną opcją jest, kiedy może monitorować nisko obrośnięte tereny z wyższego punktu obserwacyjnego, jak słup wysokiego napięcia czy uschnięte drzewo. To właśnie siedząc w takich miejscach, wypatrują swoich ofiar. Nie są zbyt wybredne i polują praktycznie na wszystko.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić