Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Makabryczny atak rekina. Kobieta miała ogromne szczęście

15

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na plaży Shelly Beach w miejscowości Port Macquarie. 35-latka właśnie surfowała, gdy została ugryziona przez żarłacza białego. Na ratunek ruszył jej przyjaciel. Gdyby nie ta interwencja, kobieta mogłaby nie przeżyć.

Makabryczny atak rekina. Kobieta miała ogromne szczęście
35-latka została zaatakowana przez żarłacza białego w trakcie surfowania (Getty Images, Barcroft Media , Contributor)

Atak miał miejsce w sobotę 15 sierpnia w godzinach rannych. Policja Nowej Południowej Walii poinformowała, że żarłacz biały chwycił 35-latkę zębami za prawą łydkę i tył uda. Rekin mierzył 10 stóp długości (około 3 metry).

Atak rekina. Mężczyzna uratował przyjaciółkę przed żarłaczem białym

Na pomoc 35-latce ruszył drugi surfer i zarazem jej przyjaciel. Uderzał rekina tak długo, aż drapieżnik wypuścił swoją ofiarę.

Na miejsce zdarzenia zostali wezwani sanitariusze. Karetka zabrała 35-latkę do lokalnego szpitala. W późniejszym czasie kobieta zostanie przewieziona do innej placówki, gdzie przejdzie operację nogi.

Zobacz także: Zobacz też: Atak rekina w Australii. Nurek wszystko nagrał

Na temat zdarzenia wypowiedział się Steven Pearce, prezes Surf Life Saving. Jak przyznał, to nie był pierwszy taki atak rekina na wybrzeżu. W ciągu ostatnich kilku miesięcy doszło do kilku takich zdarzeń, z czego część skończyła się tragicznie. Pochwalił również odwagę przyjaciela 35-latki.

Wypłynięcie z własnej strefy bezpieczeństwa na obszar na którym, jak wiesz, znajduje się wielki rekin, wydaje mi się niesamowite... to niesamowity akt odwagi – wyjaśnił Steven Pearce w rozmowie ze "Sky News".

Plaża Shelly Beach została zamknięta na 24 godziny. W tym czasie przedstawiciele lokalnych władz podejmą wysiłki, by odnaleźć agresywnego żarłacza białego.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić