Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Matematyka podzieliła internautów. "Wyszłam po 30 minutach"

28
Podziel się:

W środę maturzyści mierzyli się z językiem polskim, natomiast w czwartek przyszedł czas na egzamin z matematyki. Jak tym razem uczniom poszła matura 2022? Emocje wyrażane przez internautów są skrajne.

Matematyka podzieliła internautów. "Wyszłam po 30 minutach"
Matura 2022 (PAP, Marcin Bielecki)

Wielu uczniów przeżywa bardzo intensywny okres. Wszystko za sprawą matur. W środę zaczęli językiem polskim, a w czwartek zmierzyli się z arkuszem z matematyki.

Wrażeniami na temat czwartkowej matury internauci dzielą się na Twitterze. Jakie są ich spostrzeżenia? Generalnie tradycyjnie są mocno podzieleni.

Jedni piszą, że matura była łatwa, inni twierdzą, że mogą nie zdać. Są też tacy, którzy usilnie zauważają, że "matura nie świadczy o wartości człowieka". Cóż, może to stanowić pocieszenie po nieudanym egzaminie.

Matura 2022. Reakcje po egzaminie z matematyki

Co można wyczytać na Twitterze po maturze z matematyki 2022? Oto reakcje tegorocznych abiturientów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Masterboy
2 miesiące temu
Na stronie CKE można zobaczyć projekt matury z podstawowej matmy w 2023 roku. Nie będzie już tak łatwo jak do tej pory. M in mogą się pojawić elementy rachunku różniczkowego. Kto jest na bakier z królową nauk, a do matury podszedł w tym roku, lepiej, żeby ją zdał, bo jeśli ludzie teraz narzekają na poziom trudności, to ciekawe, co powiedzą za rok.
Elfi
2 miesiące temu
Najważniejsze na każdym egzaminie to ładnie się ubrać. Potem wystarczy się nauczyć i egzamin "z głowy".
Przyrost głup...
2 miesiące temu
Nie rozumiem jak można narzekać na 'trudność' tej matury tym bardziej jeśli się wychodzi po 30/40 minutach. Sam dwa lata temu na pisałem, skończyłem po 30 min ale siedziałem do końca!!! Po prawdzie napisałem na 100% ale nie pomyślałem nawet żeby wychodzić tylko sprawdzałem zadania czy dobrze są.
Joy
2 miesiące temu
Kurcze nie było kolorowanek ...takie trudne
zdegustowany
2 miesiące temu
Zadania z matematyki w tym roku były banalne!!! Dziewięć lat temu trudniejsze były na egzaminie szóstoklasisty.Rozumiem, że chodzi o to, żeby wszyscy zdali i aby wzrosło ich ego???
Goral
2 miesiące temu
W dzisiejszych czasach największy głąb dostaje się na studia- a jak już słyszę zaoczne... Tam Liczy się. Kasa nie wiedza
Gość
2 miesiące temu
Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera.
Ooo
2 miesiące temu
Na modlitwę to już raczej za późno
Kuku na muniu
2 miesiące temu
Może matura powinna być zaliczona za samą obecność na egzaminie. Wnioskując z wielu wpisów najważniejsze są dobre chęci, a wiedza to tylko kwiatek do kożucha.
eldupa
2 miesiące temu
Pierwszy semestr na wyższej uczelni, pokazuje czy idziesz dalej czy to koniec edukacji .Matura jest potrzebna jak dziura w moście.
Dwieleweręce
2 miesiące temu
Do Aria-Doskonale zdaję sobie sprawę z bolączek i problemów, które trapią polską oświatę. Pisząc o fikcji wyższego wykształcenia miałem na myśli nierealistyczne wyobrażenia części młodych ludzi, którzy pomimo braku predyspozycji do studiów na poważnym, akademickim poziomie, zwiedzeni syrenim śpiewem oświatowych propagandystów, nie wyobrażają sobie zakończenia edukacji na szkole średniej. Nie sugeruję, że edukacja powinna być przywilejem najwszechstronniejszych. Ktoś wyróżnia się z biologii i chemii, choć może nie po drodze mu z historią-proszę bardzo, niech studiuje medycynę, farmację... Ktoś błyszczy z matematyki, marzy mu się kariera programisty-nie widzę przeszkód, niech rozwija swoje talenty na politechnice. Z pewnością wiedza o wojnie o sukcesję hiszpańską, czy postanowieniach konferencji w Bretton Woods nie będzie mu do tego potrzebna. Jednak niezależnie od zainteresowań, talentów i preferowanych kierunków kształcenia, każdy abiturient powinien wykazać się elementarną wiedzą ogólną, pewną kulturą matematyczną i humanistycznym polorem. Dla swojego i publicznego dobra. Nie premiujemy nieuctwa i przeciętności. Można się spierać, czy upowszechnienie wyższego wykształcenia było słuszną, czy też niefortunną decyzją. Osobiście uważam, że nie powinno do tego dojść, ale to tylko moja opinia i można jej nie podzielać. W sprawie rozszerzonej matury, matematyka obok historii i wiedzy o społeczeństwie jest moim hobby. Od lat z niecierpliwością czekam na publikację arkuszy maturalnych z rozszerzeń z tych przedmiotów i nie chwaląc się, jeszcze nigdy nie zszedłem poniżej 80%.To tak na marginesie.
Dwieleweręce
2 miesiące temu
Podstawowa matura to kpina, śmiech na sali, żeby nie zdać na 30 % trzeba być ekstremalnym nieukiem, zmagać się z ciężką, upośledzającą funkcje poznawcze w warunkach stresu, nerwicą(jak ja) lub po prostu być ociężałym umysłowo. Prawdziwa weryfikacja wiedzy i umiejętności nastąpi dopiero na rozszerzeniu. Trzeba wreszcie skończyć z fikcją, że średnie wykształcenie, czy nawet studia są dostępne dla wszystkich chętnych. Studiować powinni najzdolniejsi, niekoniecznie tylko wszechstronnie uzdolnieni omnibusi, ale wyróżniający się w jakiejś dziedzinie. Dobry krok w tym kierunku już został zrobiony-wkrótce maturzyści będą musieli przystąpić do co najmniej jednego egzaminu z rozszerzenia. Już słychać głosy oburzenia-jak tak można podnosić poprzeczkę, narażać młodych ludzi na stres,odbierać im marzenia? Nie tylko można, ale trzeba. Przykro mi, ale jeśli ktoś nie potrafi zdać rozszerzonej matematyki na 30 %, nie powinien studiować na politechnice. Dla swojego i publicznego dobra. Później tak wyedukowany inżynier, o ile rzecz jasna uda mu się zaistnieć w zawodzie, będzie projektował prawie drogi i prawie mosty, które będą zagrażały bezpieczeństwu publicznemu. Dostałem się na prawo pod koniec lat 90,w czasach gdy o przyjęciu na studia decydował nie wynik matury, ale egzaminu wstępnego. O 1 miejsce rywalizowało 15 kandydatów. Skończyłem te studia ale nie pracuję w zawodzie, ponieważ nie radziłem sobie z paraliżującym stresem związanym z obowiązkami i odpowiedzialnością. Mimo to nie narzekam. Pogodziłem się z losem. Tego samego życzę wszystkim, którym los poskąpił zdrowia, zdolności i szczęścia.
SSS
2 miesiące temu
jo bez matury mom hajsu jak lodu dobrze prosperujaco firma 300 pracownikow no ino niy we pis landii
Ogarnij się
2 miesiące temu
Matura łatwa, funkcje , pierwiastki, układy równań itd . Poziom dawnego gimnazjum. Sorry, ale ci co narzekają, po prostu poszli na jana, nazwijmy to po imieniu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić