Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Mateusz Morawiecki ma problem. Jest zapowiedź wniosku do prokuratury

55

Były premier Mateusz Morawiecki w tarapatach. Jacek Karnowski w czwartek przekazał, że jeden z wniosków, które zostaną skierowane do prokuratury ws. wyborów kopertowych, będzie dotyczył szefa poprzedniego rządu.

Mateusz Morawiecki ma problem. Jest zapowiedź wniosku do prokuratury
Mateusz Morawiecki może mieć problemy, komisja szykuje wniosek do prokuratury (PAP)

W czwartek (23 maja) Jacek Karnowski z Koalicji Obywatelskiej wystąpił w Studiu PAP. Przy tej okazji został zapytany o to, w czyjej sprawie komisja ds. wyborów korespondencyjnych skieruje wnioski do prokuratury.

W reakcji ujawnił, że jeden z nich będzie dotyczył byłego premiera Mateusza Morawieckiego. Przyznał się on do podpisania decyzji ws. wyborów korespondencyjnych.

Nie pamięta, kto zawnioskował o te wybory, nie pamięta czy rozmawiał o nich z opozycją. Właściwie bardzo wiele nie pamięta, ale przyznał się do tego, że to on podejmował ostateczną decyzję. Zresztą obciążyły go zeznania panów ministrów Jacka Sasina i Mariusza Kamińskiego - przekazał Karnowski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Brudziński apeluje do młodych. Ostrzega przed Tuskiem

Nie będzie to jedyny wniosek w tej sprawie. Wiceprzewodniczący komisji ws. wyborów kopertowych zasugerował, że kolejny może być Jacek Sasin oraz Mariusz Kamiński.

Jacek Karnowski o Jacku Sasinie

W Studiu PAP Jacek Karnowski mówił, że Jacek Sasin wykonywał usługi bez podpisania umowy. Podczas przesłuchania gubił się w zeznaniach i nie był w stanie wytłumaczyć, dlaczego nie zostało podpisane zlecenie ws. drukowania kart wyborczych.

Panowie (Sasin i Kamiński) mówili, że ustnie zawarli umowę, gubili się w zeznaniach - tłumaczył dziennikarzom Jacek Karnowski.

W piątek (24 maja) odbędzie się ostatnie przesłuchanie ws. wyborów kopertowych. Zeznania złoży tym razem prezes Jarosław Kaczyński. To może być niezwykle ciekawy moment i przełom dla komisji śledczej. Szef PiS może mieć dużą wiedzę na temat wyborów kopertowych i zapadających w rządzie decyzji.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić