aktualizacja 

Matka wywołała skandal. Grozi jej do 5 lat więzienia

10

Ogromnym brakiem odpowiedzialności wykazała się matka z Częstochowy. Pijana kobieta kierowała samochodem, w którym znajdowała się jej półtoraroczna córka. 32-latka wpadła w ręce policji.

Matka wywołała skandal. Grozi jej do 5 lat więzienia
Kobieta została zatrzymana przez policję (Policja)

Do skandalicznego zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci z Częstochowy otrzymali zgłoszenie dotyczące pijanej kobiety, która według relacji świadków próbowała odjechać z dzieckiem samochodem. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol, który zastał przed autem kompletnie nietrzeźwą 32-latkę.

Policjanci znaleźli wewnątrz samochodu półtoraroczne dziecko. Dziewczynka była ubrana nieadekwatnie do panującej na zewnątrz minusowej temperatury. Nie miała na sobie zarówno czapki, kurtki, jak i butów. Jej matka nie nadawała się do prowadzenia pojazdu. Badanie alkomatem wykazało, że miała w organizmie prawie 3 promile. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu jej w policyjnych bazach okazało się, że jest poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności, dlatego niezwłocznie ją aresztowano.

Córka zatrzymanej decyzją sądu rodzinnego trafiła pod opiekę babci. Policjanci na podstawie materiału dowodowego stwierdzili, że pijana 32-latka prowadziła auto z dzieckiem ulicami Częstochowy przed ich interwencją. Kobiecie postawiono zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i narażenia swojej córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Oprócz grzywny i utraty prawa jazdy grozi jej do 5 lat więzienia.

Zobacz także: Wrzawa po wypowiedzi Tuska. "Absolutnie celne słowa"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić