aktualizacja 

Matka z dziećmi przy granicy z Rosją. Wszystko nagrały kamery

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich (woj. warmińsko-mazurskie) ujawnili trzy osoby, które złamały zakaz wejścia na pas drogi granicznej. 43-letnia Polka wybrała się z dziećmi na spacer.

Matka z dziećmi przy granicy z Rosją. Wszystko nagrały kamery
Matka z dziećmi przy granicy z Rosją. Wszystko nagrały kamery (SG)

Kamery Straży Granicznej zarejestrowały trzy osoby spacerujące po pasie drogi granicznej. Patrol z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich natychmiast ruszył w kierunku granicy.

43-letnia Polka mieszkająca w Niemczech przyjechała w odwiedziny do rodziny. Wybrała się z dziećmi na spacer. - Tym razem wizyta na pasie drogi granicznej zakończyła się pouczeniem - informują strażnicy graniczni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kielce. Dziecko spacerowało po parapecie.

Straż Graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek. Należy pamiętać, że granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej.

Przekraczanie jej jest możliwe wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych tj. w przejściach granicznych, a wejście na pas drogi granicznej jest zabronione.

Pamiętajmy, że niezastosowanie się do zakazu wejścia na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożonym karą grzywny do 500 zł.

Jeśli komuś zdarzy się zabłądzić i wejść na pas drogi granicznej, to prosimy poinformować najbliższą placówkę Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, bądź przekazać informację napotkanym patrolom lub zadzwonić do nas +48 89 750 33 33 - przypomina warmińsko-mazurska Straż Graniczna.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić