Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Matura 2020 - język niemiecki. Arkusze i odpowiedzi. Kiedy CKE poda wyniki?

0

18 czerwca tegoroczni abiturienci przystąpili do egzaminu maturalnego z języka niemieckiego. Rozwiązywanie arkusza rozpoczęli o godzinie 9:00. Mieli na to 120 minut.

Matura 2020 - język niemiecki. Arkusze i odpowiedzi. Kiedy CKE poda wyniki?
18 czerwca maturzyści przystąpili do egzaminu z języka niemieckiego (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Przepisy są jasne. W ramach matury trzeba obowiązkowo przystąpić do jednego egzaminu pisemnego na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego.

Maturzyści najchętniej wybierają oczywiście język angielski. Na drugim miejscu plasuje się język niemiecki. Wciąż jest wielu uczniów, którym nauka niemieckiego przychodzi łatwiej niż angielskiego.

Zobacz także: Matura 2020. Reżim sanitarny podczas egzaminów dojrzałości. "Przesunięcie matur było bezsensowne"

Matura 2020. Zobacz arkusz z języka niemieckiego

Centralna Komisja Egzaminacyjna powinna opublikować arkusz z języka niemieckiego po godzinie 14:00. Wówczas uczniowie będą mogli samodzielnie sprawdzić, czy udzielili właściwych odpowiedzi.

Na oficjalne rozwiązania zadań trzeba będzie trochę poczekać. Pierwsze odpowiedzi powinny się jednak pojawić jeszcze w czwartek.

Czytaj także:

Samo przystąpienie do egzaminu maturalnego wiąże się z ogromnym stresem. Uczniowie bardzo mocno przeżywają również czas, w którym muszą wyczekiwać informacji o wynikach swoich egzaminów.

Kiedy Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wyniki? Ma się to stać najpóźniej 11 sierpnia. Maturzyści muszą zatem uzbroić się w cierpliwość.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić