Wróć na
Mateusz Domański
|

Matura 2020 - język niemiecki. Arkusze i odpowiedzi. Kiedy CKE poda wyniki?

0
Podziel się

18 czerwca tegoroczni abiturienci przystąpili do egzaminu maturalnego z języka niemieckiego. Rozwiązywanie arkusza rozpoczęli o godzinie 9:00. Mieli na to 120 minut.

Matura 2020 - język niemiecki. Arkusze i odpowiedzi. Kiedy CKE poda wyniki?
18 czerwca maturzyści przystąpili do egzaminu z języka niemieckiego (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)
bCXUEJyZ

Przepisy są jasne. W ramach matury trzeba obowiązkowo przystąpić do jednego egzaminu pisemnego na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego.

Maturzyści najchętniej wybierają oczywiście język angielski. Na drugim miejscu plasuje się język niemiecki. Wciąż jest wielu uczniów, którym nauka niemieckiego przychodzi łatwiej niż angielskiego.

Matura 2020. Reżim sanitarny podczas egzaminów dojrzałości. "Przesunięcie matur było bezsensowne"

bCXUEJzb

Matura 2020. Zobacz arkusz z języka niemieckiego

Centralna Komisja Egzaminacyjna powinna opublikować arkusz z języka niemieckiego po godzinie 14:00. Wówczas uczniowie będą mogli samodzielnie sprawdzić, czy udzielili właściwych odpowiedzi.

Na oficjalne rozwiązania zadań trzeba będzie trochę poczekać. Pierwsze odpowiedzi powinny się jednak pojawić jeszcze w czwartek.

Czytaj także:

bCXUEJzh

Samo przystąpienie do egzaminu maturalnego wiąże się z ogromnym stresem. Uczniowie bardzo mocno przeżywają również czas, w którym muszą wyczekiwać informacji o wynikach swoich egzaminów.

Kiedy Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wyniki? Ma się to stać najpóźniej 11 sierpnia. Maturzyści muszą zatem uzbroić się w cierpliwość.

bCXUEJzC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić