Matura 2021: język angielski. Czytanki rozbawiły uczniów [arkusz, odpowiedzi]

1

W czwartek odbyła się matura z języka angielskiego. Po godzinie 14:00 Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła arkusz, z którym zmierzyli się abiturienci. Jakie były pytania? O czym pisali maturzyści?

Matura 2021: język angielski. Czytanki rozbawiły uczniów [arkusz, odpowiedzi]
Matura 2021 (PAP)

Początek maja upływa pod znakiem matur. Uczniowie, przestrzegając reżimu sanitarnego, przystępują do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu.

W szkołach odbywa się dezynfekcja, a stoły rozstawione są tak, by zachowana była odpowiednia odległość. Uczniowie wchodzą do budynku w maseczkach, które mogą zdjąć dopiero po zajęciu miejsca.

We wtorek abiturienci zmierzyli się z arkuszem z języka polskiego. W środę odbyła się matura z matematyki, natomiast w czwartek przeprowadzono egzamin dojrzałości z języka angielskiego.

Matura 2021. Zobacz arkusz z języka angielskiego!

Do sieci trafił już arkusz z języka angielskiego, który udostępniła Centralna Komisja Egzaminacyjna (ZOBACZ TUTAJ >>>). Internauci podkreślają na Twitterze, że rozbawiły ich czytanki, w których było m.in. o uderzeniu meteorytu w auto. Powstają już nawet memy na ten temat!

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Matura 2021. Odpowiedzi - język angielski

Póki co do sieci trafił arkusz z języka angielskiego. Za jakiś czas zaczną się też pojawiać pierwsze, nieoficjalne odpowiedzi. Na odpowiedzi od CKE będzie trzeba poczekać trochę dłużej.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić