o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Matura z geografii 2020. Co będzie na egzaminie z geografii? Przecieki, pytania

1
Podziel się

W piątek 19 czerwca maturzyści zmierzą się z egzaminem dojrzałości z geografii. To jeden z najchętniej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Czego mogą spodziewać się uczniowie? Czy są przecieki?

Matura z geografii 2020. Co będzie na egzaminie z geografii? Przecieki, pytania
Co będzie na egzaminie maturalnym z geografii? (Materiały prasowe)
bEstwzOt

W piątek 19 czerwca przed maturzystami kolejny dzień egzaminów. O godzinie 9:00 rozpoczną się "zmagania" z geografią, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. W sesji popołudniowej, również na obu poziomach odbędą się egzaminy z historii sztuki.

Matura 2020. Geografia. Czego spodziewać się na egzaminie?

Uczniowie przystępujący do egzaminu z geografii na szeroką skalę kontaktowali się ze sobą za pomocą mediów społecznościowych. Dotyczyło to przede wszystkim przewidywań odnośnie tego, co może pojawić się na teście. Maturzyści zgodnie przyznają, że woleliby otrzymać zadania z geografii społeczno-ekonomicznej, zamiast na przykład geografii fizycznej, która jest zdecydowanie bardziej "techniczna".

bEstwzOv

Wśród typów odnośnie potencjalnych zadań przewijało się jednak kilka zagadnień, które pojawiały się najczęściej. Uczniowie obstawiają, że na jutrzejszym egzaminie pojawią się zadania dotyczące skał, wiatrów, klimatów, form polodowcowych, procesów egzogenicznych. Spodziewają się też zadań z mapą i pytania, jak liczy się temperaturę.

Matura z geografii. Czy ufać stronom z przeciekami?

Na wielu różnych stronach oraz forach internetowych można znaleźć podejrzane oferty, które dotyczą przecieków z arkuszy egzaminacyjnych. Nie dajcie się na nie nabrać. Osoby twierdzące, że mają dostęp do testów CKE próbują zwyczajnie wyłudzić pieniądze od naiwnych maturzystów. Oficjalne wersje egzaminów pojawią się około godziny 13:00 na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEstwzOW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Kartograf
rok temu
Z uwagi na fakt, że oszust bezpodstawnie ogłosił w Polsce pandemię, podaj od kiedy Polska graniczy z Chinami 🤔
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić