o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Robert Czykiel
|

Media: odnalazły się respiratory Szumowskiego

106
Podziel się

W polskich szpitalach zaczyna brakować respiratorów, a tymczasem media donoszą, że część respiratorów kupiona przez byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego zalega w jednym z warszawskich magazynów. Ministerstwo Zdrowia dementuje.

Media: odnalazły się respiratory Szumowskiego
Łukasz Szumowski (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk, NurPhoto)
bDpiaqzV

Wiosną Ministerstwo Zdrowia podpisało umowę z firmą E&K na zakup respiratorów, które pomagają ludziom chorującym na COVID-19. Szybko jednak wybuchł skandal, gdy okazało się, że resort kierowany przez Łukasza Szumowskiego miał zapłacić za jedno urządzenie 200 tys. zł, a jeszcze niedawno koszt jednostkowy wynosił 70 tys. zł.

Odnalazły się respiratory Szumowskiego

Z umowy wynikało, że do Polski trafi 1241 respiratorów za kwotę 200 mln zł. MZ nawet wpłaciło zaliczkę w wysokości 160 mln zł. Problem w tym, że sprzęt nie dotarł do Polski.

bDpiaqzX

Ostatnio miał nastąpić przełom, o czym informuje "Gazeta Wyborcza". Dziennik dotarł do informacji, że w magazynie na warszawskim Okęciu znajduje się 97 respiratorów. Z kolei około 600 urządzeń jest przechowywana w Singapurze.

Zobacz także: Zrobili polski respirator. Tani, przenośny, dla pacjentów w stanie lekkim i ciężkim
To prawda. Około setki zamówionych przez ministerstwo respiratorów rzeczywiście jest już w Warszawie. Pozostałe powinny zostać sprowadzone lada dzień, a sprzęt przekazany zostanie do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia - mówi w "GW" Andrzej Izdebski, właściciel firmy E&K.
bDpiaqAd

To jednak nie kończy zamieszania. Teraz Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że nie czeka na respiratory i nie prowadzi żadnych rozmów z firmą, która miała je dostarczyć. Nadal zatem stoi pod znakiem zapytania, czy urządzenia kiedykolwiek trafią do polskich szpitali.

bDpiaqAy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(106)
PiSS
miesiąc temu
Czyli nie 70mln tylko 160mln przewalił... i zamiast sam to spłacać, zabrać mu cały majątek to obywatele muszą to robić... tak to jest jak polityk jest całkowicie bezkarny, więc bawi się w hazard publicznymi pieniędzmi bo to nie on na tym traci
Co nie
miesiąc temu
Tak się legalnie wyprowadza pieniądze.Sprawa ucichnie i będzie spoko.
Emigrant
miesiąc temu
Ale się ktoś obłowił
bDpiaqAz
Adam
miesiąc temu
Ten Szumowski za takie przekrety w Chinnach dostalby jedna jedyna i sluszna kare... A w Polsce to jeszcze na wczasy na jacht na Wyspy Kanaryjskie sobie pojechal. Biedna ta Polska, naprawde biedna za taka elite polityczna.
Jpdl
miesiąc temu
Ale sciemniacie z tymi respiratorami. Cześć respiratorów posrednik dostarczył, a za resztę miał zwrócić pieniądze.Co teraz się okazało ze leżą gdzieś w magazynach? Mówcie prawdę.
Najnowsze komentarze (106)
Domino
miesiąc temu
Zaliczka to jest wtedy gdy kupujesz towar za 200 baniek wpłacasz 10% Dla nie umiejących liczyć 20 baniek a nie 160 000 000. To jest czysta przewałka, wyprowadzenie pieniędzy, oszustwo za które Szumowski powinien trafić na Sybir do łagru nie do polskiego więzienia z telewizorem, przepustkami.
gość
miesiąc temu
Kiedy aresztują Szumowskiego???
niespokojny
miesiąc temu
mam tylko jedno pytanie ,,Jak pan szumowski teraz się czuje jak jego rodzina, jak teraz i w przyszłości ,, po takim czymś to chyba ciężko się żyje, ????? jest coś takiego jak sumienie - a bez respiratorów chorzy mogą umrzeć++++++ a ludzie chcą żyć...............
benos1
miesiąc temu
Szumowski, schowałem je bo wiedziałem że będziemy kiedyś je potrzebować,i co mi zrobicie?
pat
miesiąc temu
Oj zaczynałbym się pakować Panie Łukaszu
etka
miesiąc temu
swój swego szybko wywącha
etka
miesiąc temu
swój swego szybko wywącha
?????
miesiąc temu
Tak, media odnalazły respiratory, tylko Sumliński zdążył już na ten temat książkę napisać.
bDpiaqAr
Adam
miesiąc temu
Sasin przewalił 70 mln zł, też się znalazły ????
Alicja
miesiąc temu
Najlepiej niech go broni uczciwy mecenas Giertych
cz33
miesiąc temu
Wyborcza przeproś
cz33
miesiąc temu
PIS nie jest winien Wyborcza kłamie
cz33
miesiąc temu
W odpowiednim czasie zostają dostarczone teraz trzeba przeprosić Pana ministra Szumowskiego Wyborcza do dzieła
lolo
miesiąc temu
te respiratory dopiero kupiono i drugi raz zaplacono a nie ze nikt o nich nie wiedzial takie bajki to tylko dla wyborcow dobrej zmiany
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić