Medwedczuk pisze o "nazistowskiej Ukrainie". "Konieczny trybunał jak w Norymberdze"

Podejrzany o zdradę Wiktor Medwedczuk, który został wymieniony przez Rosję za 200 ukraińskich żołnierzy, napisał kolejny pseudohistoryczny artykuł. W tekście prorosyjski oligarcha oskarża ukraińskie władze o nazizm i żąda postawienia Wołodymyra Zełenskiego przed trybunał wojskowy, podobny do tego w Norymberdze.

Medwedczuk pisze o "nazistowskiej Ukrainie". "Konieczny trybunał jak w Norymberdze"
Wiktor Medwedczuk (Facebook)

Wiktor Medwedczuk, uznawany za prawą rękę Putina w Ukrainie, jest także ojcem chrzestnym dzieci rosyjskiego prezydenta. Jeszcze niedawno był w czołówce najbogatszych i najbardziej wpływowych Ukraińców.

Został aresztowany przez ukraińskie służby w kwietniu ubiegłego roku, gdy próbował uciec do Rosji. 22 września 2022 roku Wołodymyr Zełenski poinformował o uwolnieniu z rosyjskiej niewoli 215 jeńców. W zamian Ukraińcy przekazali Moskwie Medwedczuka oraz 55 Rosjan.

Teraz cieszący się wolnością prorosyjski oligarcha napisał absurdalny, pseudohistoryczny artykuł, w którym podzielił się swoimi wyssanymi z palca hipotezami na temat przeszłości państwa ukraińskiego - poinformowała "Ukraińska Prawda".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wagnerowcy w Bachmucie. Rosjanie pokazują nagranie

Medwedczuk: "nazistowska Ukraina" stała się "narzędziem" przeciwko Rosji.

Medwedczuk wyraził opinię, że po rozpadzie ZSRR Zachód zaczął odradzać nazizm w Ukrainie i promować jego idee "poprzez wprowadzenie ideologii nacjonalistycznej do świadomości społecznej Ukraińców".

W artykule pupilek Putina stwierdził ponadto, że "nazistowska Ukraina" stała się "narzędziem" przeciwko Rosji. Kilkakrotnie powołał się też na wyrok Trybunału Wojskowego w Norymberdze, starając się doszukać podobieństw między nazistowskimi zbrodniarzami a ukraińskimi władzami.

Stwierdził również, że to za prezydentury Wołodymyra Zełenskiego Ukraina rzekomo "przeszła od państwa nacjonalistycznego do nazistowskiej dyktatury". Uzasadnia to tym, że "do 2022 r. reżim Zełenskiego stworzył wszelkie warunki do eskalacji agresji wobec mieszkańców Donbasu i zaangażowania Rosji w konflikt zbrojny, jak w hitlerowskiej III Rzeszy w przededniu 1941 r.".

Dzisiaj cały świat widzi Ukrainę ze snu Zełenskiego, usianą ruinami miast i cmentarzami - napisał Medwedczuk, nie dodając jednak, że to Rosja najecała Ukrainę.

Medwedczuk uważa, że konieczne jest utworzenie nowego międzynarodowego trybunału, który miałby zbadać "nazistowski spisek, mający na celu przejęcie władzy w Ukrainie", a także "zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciwko pokojowi i ludzkości popełnionych przez władze Ukrainy i ich zachodnich wspólników".

Państwa, które nie chcą powtórki tragedii Niemiec ubiegłego wieku i dzisiejszej Ukrainy na ich ziemiach, powinny połączyć siły i przeprowadzić proces na wzór Międzynarodowego Trybunału Wojskowego w Norymberdze, dający ocenę prawną działań nazistowskiego reżimu Zełenskiego, jego poprzedników i mecenasów - napisał Medwedczuk, cytowany przez "Ukraińską Prawdę".
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić