Merkel odmówiła spotkania z Morawieckim? MSZ komentuje sprawę

18

Wielkie kontrowersje wywołała informacja, jakoby Angela Merkel miała odmówić spotkania z Mateuszem Morawieckim. Po komentarzu KPRM portal o2.pl zapytał o stanowisko MSZ w tej sprawie. Odpowiedź resortu rozwiała wszelkie wątpliwości.

Merkel odmówiła spotkania z Morawieckim? MSZ komentuje sprawę
Mateusz Morawiecki i Angela Merkel (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Spotkanie Merkel z Morawieckimi rzekomo miało odbyć się z okazji 30. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie. "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że premier miał zwrócić się z propozycją przyjazdu z ministrami do Berlina, jednak kanclerz Niemiec mu odmówiła. Merkel miała również wyrazić niechęć do przeprowadzenia wirtualnej rozmowy.

W przypadku Polski uznano, że opcja telekonferencji nie wchodzi w grę – relacjonował informator Gazety Wyborczej.

Rozmówcy o2.pl informowali, że nie było w ogóle planów spotkania polityków. Ponadto zwróciliśmy się o komentarz do KPRM, która poleciła nam skontaktować się z MSZ. I tak też zrobiliśmy.

MSZ komentuje sprawę

Wysłaliśmy zapytanie w tej sprawie do MSZ. Z odpowiedzi, którą otrzymaliśmy wynika, że spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z Kanclerz Angelą Merkel nie było w planach. Resort nie prowadził nawet żadnych działań, które przygotowywałyby je.

W odpowiedzi na zadane pytania uprzejmie informujemy, że MSZ nie prowadziło działań mających na celu spotkanie Premiera RP M. Morawieckiego z Kanclerz RFN A. Merkel - skomentowało sprawę MSZ w odpowiedzi na pytanie portalu o2.pl.
Zobacz także: Andrzej Duda napisał do Tadeusza Rydzyka. Krzysztof Gawkowski: to żenujące
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić