Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Między grobami urządził imprezę i piekł kiełbaski. Teraz za to odpowie

12

Na jednym z cmentarzy w Lubinie (woj. dolnośląskie) doszło do szokujących scen. 24-letni mężczyzna urządził sobie pomiędzy grobami balangę. Spał na jednym z nagrobków, piekł na ognisku kiełbaski, pił alkohol i hałasował.

Między grobami urządził imprezę i piekł kiełbaski. Teraz za to odpowie
Miejsce zdarzenia (Policja)

Cmentarz to miejsce, gdzie powinniśmy zachować powagę. Niektórzy przychodzą tu, gdy chcą oddać się zadumie, pomodlić za zmarłych lub po prostu przywołać wspomnienia o najbliższych w ciszy i skupieniu.

Nie wszyscy jednak stosują się do tej niepisanej zasady. Przykładem jest 24-latek z Lubina w woj. dolnośląskim. Mężczyzna urządził sobie imprezę na jednej z tamtejszych nekropolii.

Sprawca spał na nagrobku, a wcześniej piekł na ognisku kiełbaski i pił alkohol. Hałas zaniepokoił mężczyznę pracującego w ochronie cmentarza. Natychmiast wezwał on policję.

Impreza na cmentarzu. Mundurowi byli w szoku

Na miejsce zdarzenia skierowany został patrol policji. Co zobaczyli stróże prawa, gdy dotarli na cmentarz?

Funkcjonariusze we wskazanym przez pracowników ochrony miejscu zastali 24-letniego mężczyznę, który palił ognisko pomiędzy grobami, a także spożywał alkohol. Jak ustalili mundurowi, sprawca chwilę wcześniej dokonał dewastacji jednego z nagrobków poprzez rozbijanie zniczy oraz niszczenie wiązanek z kwiatami. Co więcej, 24-latek leżał na jednym z nagrobków, rozrzucał na terenie cmentarza puste butelki po alkoholu oraz znicze - czytamy w policyjnym komunikacie.

Jak się okazało, pracownicy cmentarza notorycznie wyganiali nieproszonego gościa. Ten jednak ciągle wracał. Teraz odpowie za swoje zachowanie. Grozi mu do dwóch lat więzienia w związku ze znieważeniem miejsca spoczynku zmarłego.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić