Wróć na
NM
|

Mieli jeść "kremówki papieskie" na czas. Mieszkańcy: to obraza uczuć religijnych

30
Podziel się

W Wadowicach miał się odbyć konkurs "jedzenia kremówek papieskich na czas". Mieszkańcom nie podoba się jednak ten pomysł. Twierdzą, że tego typu impreza to jawna "obraza uczuć religijnych".

Mieli jeść "kremówki papieskie" na czas. Mieszkańcy: to obraza uczuć religijnych
Konkurs jedzenia kremówek na czas oburzył mieszkańców Wadowic (Wikimedia Commons, MichalPL)
bCYerOvF

Czy sprawą zajmie się ostatecznie prokuratura? Nie wiadomo. Jak jednak podaje portal Oświęcim Nasze Miasto, konkurs z okazji setnej rocznicy urodzin śp. papieża, w którym mieszkańcy mieli wziąć udział 25 sierpnia, może się nie odbyć. Tego domagają się od burmistrza m.in. wierni lokalnej parafii, którzy są oburzeni, bo, jak twierdzą, wydarzenie "godzi w osobę Św. Jana Pawła II".

To szarganie świętości Jana Pawła II! - grzmi mieszkaniec w wadowickiej grupie na Facebooku.
bCYerOvH

Zapadł się dom wpisany na Listę UNESCO. Ulewne deszcze pustoszą Jemen

Wielu internautów w obronie organizatorów tłumaczy, że Św. Jan Paweł II, słynący przecież z poczucia humoru i dystansu do siebie, nie miałby nic przeciwko tego typu konkursowi. Być może nawet sam wziąłby w nim udział. Nie zgadzają się więc z mieszkańcami, których "delikatne uczucia religijne ucierpiały".

Jeśli sanepid pozwoli, konkurs się odbędzie

Wydarzenie nie jest organizowane przez władze miasta. To prywatna inicjatywa. Jak informuje portal Oświęcim Nasze Miasto, istnieją nikłe szanse na to, że burmistrz zabroni prywatnej firmie organizacji wydarzenia.

Nie ma żadnych podstaw do tego, by odmówić organizatorom zezwolenia na korzystanie z płyty rynku - komentuje sprawę w rozmowie z portalem Urząd Miasta Wadowice.
bCYerOvN

Jedyną przeszkodą dla organizatorów nie są obecnie mieszkańcy, ale sanepid, który może nie wydać zgody na start konkursu. Powód to oczywiście panująca wciąż pandemia koronawirusa. Mieszkańcy liczą, że sanepid pokrzyżuje organizatorom plany.

Oprócz wspomnianego konkursu w Wadowicach będzie można wziąć udział m.in. w wycieczce "śladami Św. Jana Pawła II". W jej trakcie będzie można zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi życia papieża Polaka, a także zobaczyć miejsca, w których bywał.

bCYerOwi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
blabla
miesiąc temu
Ludzie co się z Wami dzieje ? Obraza uczuć religijnych jest konkurs na jedzenie kremówek? Nie macie innych problemów? Mysle, ze papież był bardziej wyluzowany niż wy. Niedługo obraza będzie krzywe spojrzenie na nie. Stuknijcie się w wasze głowy.
(A)
miesiąc temu
Z tym "santo subito", to się trochę pośpieszyliśmy. Kanonizowaliśmy człowieka, którego nietrafiona polityka personalna sprzyjała ukrywaniu pedofilii i doprowadziła do jawnego zerwania polskiego kościoła z Ewangelią. A jeśli faktycznie o niczym nie wiedział i nad niczym nie panował - należało w czas abdykować.
dziadek
miesiąc temu
katolicy to jednak dekle. niech szukają kajaka którym kremówka pływał, bicykla na kierym jeździł i jego fusekli oraz kalisonów bo to relikwie II stopnia. papieskie okno już jest święte . pora skatalogować wszystko czego dotykał i używał oraz teren gdzie stawiał nogi obute w ręcznie dla niego szyte buciki. deska sedesowa w Watykanie to też relikwia Stasiu D. pokpił sprawę opchnął by po kawałku a chętnych nie brakuje. jak ja mam w coś takiego wierzyć i mówić że to jest prawdziwe chrześcijaństwo a apostolski depozyt wiary przetrwał tylko w Rzymie. to jakaś paranoja. tak głupi nie byli ludzie nawet 500 lat temu
bCYerOwj
vvb
miesiąc temu
jadłem to badziewie, nic szczególnego lepsze robi moja żona i nie są papieskie tylko smaczne
Katoliczka
miesiąc temu
Wam już całkiem odbija co mają kremówki do Papieża za dużo świętych i za dużo bezczeszczen Wymyśla kościół, czy podatek od kremówek też idzie do Watykanu ,niedługo to samo spojrzenie na kremówki będzie be skąd tyle dewotyzmu objawiło się w narodzie czy wiara stanie się biczem na ludzi??
Najnowsze komentarze (30)
Franz
miesiąc temu
Czy kremówke można poròwnać do krzyża,obrazu przedstawiającego osobe świętą itd. Ogarnijcie sie bezbożnicy a wierni tylko na pokaz,gdyby Jezus zstąpił to byście Go w imie Wiary przekleli bo nie Kochacie tylko robicie na pokaz można by was poròwnać to fanatyków z pòłksiężycem w tle,a dzięki takim zachowanią za paredziesią lat TRZEBA bedzie sie modlić do ciastka.
pawel
miesiąc temu
a festiwal zamiatania pod dywan w Wadowicach odbędzie się zgodnie z planem ?
xderiusz
miesiąc temu
XD.
Z tego grodu
miesiąc temu
Proszę zaznaczyć że część osób, czytaj parę starszych kobiet ,które chcą byc świętsze od papieża,a on gdyby żył śmialby się i bawił razem z nami
CNNNC
miesiąc temu
Jedzenie na czas ? Tylu ludzi chodzi glodnych lub niedozywionych Duzo ludzi stracilo prace . Corka w pracy dostala propozycje zaszczepic sie na grype . Ci jedza na czas . Moze z koniem przyjdzie sie kopac . Wolnosc czlowieka zostaje ograniczona lub upodlona .
Cap kościelny
miesiąc temu
"..To szarganie świętości Jana Pawła II!" Sam ów "świety" nie obroni swoich "papierówek"? Ani siebie? To co to za bezwładny "święty tata""
gość
miesiąc temu
Szczucie i chamski atak na kościół katolicki. Mieszkam w Wadowicach i pierwsze słyszę o jakimś rzekomym oburzeniu.
Dorota
miesiąc temu
Święta kremówko,módl się za nami.
bCYerOwb
Małopolanin
miesiąc temu
Szczucie i chamski atak na kościół katolicki. Mieszkam w Wadowicach i pierwsze słyszę o jakimś rzekomym oburzeniu.
joda
miesiąc temu
Niesamowite !!! To oni się modlą do kremówek ????
...
miesiąc temu
Ciekawostka z życia papierza: nie zrobił nic żeby powstrzymać pedofilię w kościele. Koniec zwiedzania. Dziękujemy.
Ehh
miesiąc temu
Ale przypinanie się do krzyży na pielgrzymkach w Watykanie jest ok? HIPOKRYCI.
Wierzący
miesiąc temu
To jest po prostu chore. Ludzie, pseudokatolicy, Bóg Wam rozum odebrał. Co mają wspólnego tego typu konkurst z obrazą uczuć religijnych. Jak wieszano baner wyborczy Dudy na krzyżu na Giewoncie, to Waszych uczuć religijnych nie obrażano 🙉🙉🙉.
666
miesiąc temu
😂 😂 😂 😂😂😂😂😂😂😂😂🖕🖕🖕🖕
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić