Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Mieszkaniec Lublina ofiarą oszustów. Stracił pokaźną sumę

7
Podziel się:

Przeszło 31 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Lublina. Na prośbę przestępców zainstalował na swoim komputerze niebezpieczny program szpiegujący, dzięki któremu zaciągnięto na niego kredyt.

Mieszkaniec Lublina ofiarą oszustów. Stracił pokaźną sumę
Oszustwo w Lublinie (Pixabay)

Czujność mieszkańca Lublina została uśpiona. Nierozważne postępowanie kosztowało go utratę aż 31 tysięcy złotych. Oszuści zastosowali sprytny podstęp.

Mężczyzna chciał wypłacić należną mu kryptowalutę. Przestępcy wyczuli dogodną okazję i poinformowali go, że do wykonania tej operacji niezbędny jest specjalny program.

Zobacz także: Symbol Polski niczym orzeł. Wzloty i upadki bociana białego

Oszustwo. Zainstalował groźne oprogramowanie

Mieszkaniec Lubina zainstalował oprogramowanie. Szybko okazało się, że jest to program szpiegujący. Przestępcy uzyskali jego dane, a następnie zaciągnęli na niego kredyt.

Nieznajomy oświadczył, że posiada do wypłaty 6 tys. USD i aby otrzymać te pieniądze konieczne jest sprawdzenie jego wiarygodności kredytowej. W tym celu został poproszony o zainstalowanie na swoim komputerze specjalistycznego oprogramowania. Następnie wspólnie ze sprawcą wypełnili wniosek kredytowy mający potwierdzić zdolność. Po chwili pokrzywdzony stracił na chwilę dostęp do swojego konta, po czym zorientował się, że zaciągnięto kredyt i pieniądze w kwocie 31 tys. złotych zostały już przelane na inny rachunek - informuje lubelska policja.

Teraz mundurowi poszukują sprawców tego przestępstwa. Jednocześnie apelują o rozwagę podczas wykonywania transakcji internetowych.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić