Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|
aktualizacja

Migranci forsowali granicę. W ruch poszły kamienie i petardy

91
Podziel się:

Jak informuje Straż Graniczna, w Mielniku i Szudziałowie w polskich funkcjonariuszy rzucano m.in. kamieniami i petardami. Strażnicy mieli być także oślepiani.

Migranci forsowali granicę. W ruch poszły kamienie i petardy
Straż graniczna poinformowała o kolejnych próbach przekroczenia granicy. (Straż Graniczna)

W poniedziałek miały miejsce aż 134 próby przekroczenia polskiej granicy. Por. Anna Michalska poinformowała, że dwie grupy migrantów były wyjątkowo agresywne i zaczęły atakować strażników.

Atak na strażników

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 18:00. Licząca około 70 osób grupa zaatakowała funkcjonariuszy, zaczęła w nich rzucać kamieniami. Żołnierze byli również oślepiani.

Do Polski przeszło 58 osób na odległość kilku metrów. W tej grupie było 52 Irakijczyków i sześciu Turków, wszystkie osoby zostały "doprowadzone do linii granicy" - przekazuje Michalska

Do drugiego zdarzenia doszło we wtorek. Nad ranem kilku migrantów zaczęło atakować polskie służby. Chociaż grupa była mniejsza niż w poniedziałek, to zachowywała się bardziej agresywnie. W funkcjonariuszy poleciały kamienie, rury z ogrodzenia oraz petardy.

Zauważyliśmy też jedną osobę, to prawdopodobnie był żołnierz białoruski, który próbował przecinać ogrodzenie - dodała Michalska.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała już niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W związku z tą sytuacją od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Po 30 dniach Sejm zgodził się na przedłużenie o kolejne 60 dni.

Zobacz także: Drugi lot powrotny migrantów z Białorusi do Iraku. "Ludzie bardzo żałują, że tam pojechali"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(91)
Bonii
6 miesięcy temu
Wystarczy że Sekielski tam pojedzie z ekipą. On sam sprowokuje sytuację np.strzelając ślepakami tak dla jaj w kierunku Ukraińców. Tak dla uzyskania lepszego materiału.
Fiona
6 miesięcy temu
Jak Polska odda choć jeden strzał na granicy, to będziemy mieli wojnę na czym zależy Putinowi! Łukaszenka, kukła Putina wyszkolił Muzułmanów żeby Ci prowokowali naszych żołnierzy do strztału a potem zawiózł ich pod naszą granicę! Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle!
Lucyna
6 miesięcy temu
Oby nasi żołnierze nie dali się sprowokować tym wrogom tolerancji, czyli muzułmańskich fanatyków, których Łukaszenka nam przywiózł na granicę! Profesor Leszek Kołakowski w tekście o tolerancji radził co zrobić żeby ratować Europę przed islamizacją oraz przed cofnięciem Europy do średniowiecza! Szkoda, że Angela Merkel nie dostała książki mini wykłady o maksi sprawach profesora Leszka Kołakowskiego i, że nie przeczytała tekstu o tolerancji! Gdyby to zrobiła to nie rozwaliłaby nam Europy uchodźcami!
irys
6 miesięcy temu
Może gumiwe kule by pomogły. bo tu jakoś emigranci są waleczni a u siebie w kraju jakoś nie potrafili walczyć . A no tak zapomnialem . jak USA się za nich biło z talibami to było ok.
odPOwiadam
6 miesięcy temu
przeciez to biedne sierotki, ulubieńcy Holland, Owsiaka i Ochojskiej
zxc
6 miesięcy temu
złapać kilku smol chów i paralizatorami w jaja , ile można znosić to bezkarne walenie kamieniami w naszych żołnierzy,aż któremuś czaszkę rozwalą i osieroci dzieci , spróbowaliby ci turyści tego samego na granicy z Izraelem - wyjechaliby natychmiast nogami do przodu
WhiteBoy
6 miesięcy temu
Na do widzenia spakować ich porządnie. To się odechce próbować
Drżącą rękoje...
6 miesięcy temu
Coraz gorzej z wami chłopcy nie piszcie po zealeniu konia
Kazik
6 miesięcy temu
To są przebierańcy nie emigranci
Loko
6 miesięcy temu
Póki nie wpuszcza dziennikarzy niezależnych od rządu to nie wierzę w przekazy instytucji rządowych. Już jest informacja, że zgony z powodu covid i tak sa zaniżane
Husarski
6 miesięcy temu
Atakują jak w średniowieczu Sienkiewiczowska czerń. Najpraktyczniej byłoby odtworzyć husarię. Walka na broń białą. Nasi skrzydlaci jeźdźcy roznosili w bezpośrednim starciu wielokrotnie przeważające siły wroga. Każdy kto widział nacierające husarskie roty zabarwiał gacie na brązowo.
Synoptyk.
6 miesięcy temu
Czekamy na mróz. Pierwszy raz z taką nadzieją. Siły natury w służbie Człowieka 👍 cywilizowanego.
123macio
6 miesięcy temu
Bez obrazy ale Mielnik nie leży na granicą, do granicy ma około 10 km. Jeżeli złapali tych CZARNUCHÓW TO CHWAŁA IM ZA TO . PODZIĘKOWANIA IM. I CHWAŁA TRZYMAJCIE SIĘ
Strateg
6 miesięcy temu
Zastosować takie środki aby na myśl o ataku na nasze granice dostawali ataku paniki i rozluźnienia zwieraczy. Jednak tak żeby jednak przeżyli. Nie dawać pretekstów łukaszenkowi-satrapienkowi i pucie-mucie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić