Wróć na
Gracjan Gołata
|

Młody Niemiec nie zapanował nad emocjami. Teraz słono za to zapłaci

39
Podziel się

26-letni kierowca z Niemiec pokazał środkowy palec policji w trakcie robienia zdjęcia przez fotoradar. Zamiast mandatu w wysokości 20 euro musi zapłacić 1500. Policja opublikowała zdjęcie kierowcy na Facebooku.

Młody Niemiec nie zapanował nad emocjami. Teraz słono za to zapłaci
Zdjęcie młodego mężczyzny wykonane fotoradarem (Facebook, Polizei Oberfranken)
bCYbVsid

Młody Niemiec pokazał środkowy palec w trakcie robienia zdjęcia przez fotoradar. Celowo przekroczył on prędkość o 11 km/h, żeby urządzenie go sfotografowało. Chciał w ten sposób zagrać na nosie policji oraz zrobić sobie pamiątkę. Mandat za takie wykroczenie wynosi zazwyczaj 20 euro (około 90 złotych).

Niemieccy policjanci uznali gest nastolatka za obraźliwy. Skierowali wniosek o ukaranie go do sądu, który przyznał im rację. Kierowca został ukarany mandatem 75 razy większym. Musi zapłacić 1500 euro (ponad 6500 złotych). Zdjęcie, które wywołało zamieszanie, zostało opublikowane na stronie policji na Facebooku.

bCYbVsif

Fotoradary w Niemczech

Niemcy słyną jako kraj posiadający jedne z najlepszych dróg na świecie. Duża liczba fotoradarów frustruje tamtejszych kierowców. Upust swoim emocjom postanowił dać 26-latek, nie wiedząc, że będzie go to kosztowało 1500 euro.

bCYbVsiG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(39)
wurst
2 miesiące temu
To nie jaja. Twarde prawo ale prawo. Dlatego u nas jest jak jest....bez prawa
tlumacz
2 miesiące temu
A to ze prawko na miesiąc musi oddać to juz pan redaktorek nie napisal? Prosze dokładnie tłumaczyć teksty. Języków trzeba się uczyć a nie montować aplikacje z tlumaczem
@wczewonym
miesiąc temu
Szczyt niesprawiedliwości. Przecież tylko rzęsę sobie z oka chciał wyjmować. Tak jak pewna polska posłanka.
bCYbVsiH
e90
2 miesiące temu
Kierowca z BMW czego się spodziewać
Pan Brzuch
2 miesiące temu
Ale Jaja. 🤭🤭🤭
Najnowsze komentarze (39)
Monika
miesiąc temu
W Polsce była podobna sprawa, trafiła do sądu i poległa, bo sąd stwierdził, że obraźliwy gest owszem, ale kogo obraża - fotoradar? I mandat za obrażanie oddalony.
John
miesiąc temu
Jak zwykle. o2. Najciekawsze artykuły
dudus
miesiąc temu
mogli zamknac w dachau to by byla kara
shean
miesiąc temu
od kiedy to 26 latek to nastolatek ?
zasdas
miesiąc temu
26-letni kierowca z Niemiec pokazał środkowy palec policji w trakcie robienia zdjęcia przez fotoradar.Niemieccy policjanci uznali gest nastolatka za obraźliwy.NASTOLATEK? To tak jak Margot to kobieta
R40
miesiąc temu
Niemcy nie mają najlepszych dróg! Mieszkam w Niemczech i wiem. Czasami jadąc przez miasto mam wrażenie że to Polska, jak na Offroad!
Hmm
miesiąc temu
To nie jechała Pani Licheńska?
Muzg
miesiąc temu
Drogi maja fatalne w miastach!! Autostrady jeszcze da się jeździć ale w. Porównaniu z Holandią .... to niemcy maja drogi gorsze niż polacy
bCYbVsiz
Absmak
miesiąc temu
W tytule: Nie zapanował nad emocjami. Potem informacja, ze zaplanował wcześniej. Po czym pewnie w szoku zdębiał i zaniemówił.
Fuckin
miesiąc temu
Nie każdy Niemiec godzi się z tym,że mieszka w tak zajebiście policyjnym kraju.
Rentap
miesiąc temu
Panie Gracjanie, kierowca 26-letni to nie jest nastolatek. Trochę podstawowej wiedzy ogólnej by się przydało.
xxx
miesiąc temu
"tlumacz 8 godz. temu A to ze prawko na miesiąc musi oddać to juz pan redaktorek nie napisal? Prosze dokładnie tłumaczyć teksty. Języków trzeba się uczyć a nie montować aplikacje z tlumaczem" a ten nieniec nie nazywa sie aaron goldberg?
Stela
miesiąc temu
SUPER
Z7Y5W2
miesiąc temu
A w Polszu za taki gest w sejmie jest nagroda w postaci intratnego stanowiska. Może w języku niemieckim ten gest znaczy co innego?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić