Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

MON się zbroi. W meble za 600 tysięcy

345
Podziel się

Ministerstwo Obrony Narodowej to resort strategiczny, odpowiedzialny za obronę kraju. A ponieważ obrona kraju to zaszczytny i trudny obowiązek, żołnierz ma prawo do wypoczynku w komforcie. I dlatego MON kupuje meble. Do ministerstwa.

MON się zbroi. W meble za 600 tysięcy
Minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak (PAP)
bEEzNWKt

Resort obrony zamierza przeznaczyć spore środki na podniesienie standardu życia. Nie żołnierzy a urzędników z ministerstwa. Krokiem ku temu ma być zakup nowych mebli.

Jak wynika z opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej dokumentów, ministerstwo szykuje się na spore zakupy. Niestety nie nowoczesnych okrętów dla marynarki czy śmigłowców uderzeniowych, ale szaf ubraniowych dwudrzwiowych (z wysuwanym drążkiem), stolików szafkowych pod telewizory, foteli gabinetowych, krzeseł, sof i szafek.

bEEzNWKv

Foteli i krzeseł ma być zresztą najwięcej: w sumie 162. Z tego 40 foteli gabinetowych obrotowych, obitych skórą licową w kolorze ecru, z podłokietnikami tapicerowanymi skórą, 82 krzesła gabinetowe ze stelażem z litego drewna bukowego (wybarwienie drewna koniak lub orzech) i 40 foteli gabinetowych, tapicerowanych skórą licową. Kolor kremowy lub ecru.

Zobacz także: Poligon w Orzyszu oblegany przez Zawiszaków

W ogóle MON stawia na wygodę. Będą też fotele, ławy i sofy. Regały i stoły. Na całość zakupów resort chce przeznaczyć nie więcej niż 600 tys. zł. Zważywszy, że jak zwykle w przypadku MON najważniejszym składnikiem przetargu jest cena, wygra zapewne ta z siedmiu firm (tyle stanęło do przetargu), która zaproponuje najniższą.

bEEzNWKB
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEzNWKW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(345)
Lux
6 dni temu
Dorwali się do publicznych,czyli naszych pieniędzy i szastają. Obiecała Szydło Polskę w ruinie i do tego dążą
Olesniczanin
5 miesięcy temu
Oglądałem 9.05. defiladę w Moskwie. Mają tyłu trębaczy, że już samymi trąbami mogą na zatrąbić na śmierć.
Cieszę się
5 miesięcy temu
że w końcu stoły i szafki nie trzeba będzie "dorabiać" w Photoshopie.
bEEzNWKX
Radek
5 miesięcy temu
Artykuł żenująco słaby. Weźcie się do roboty w tej śmiesznej redakcji.
Ona
5 miesięcy temu
Te szafy i meble skórzane to do naszych czołgów T72 kupują?
gość 44
5 miesięcy temu
Sensacja na miarę nagrody Pulitzera. Oczywistym jest że za 600000 złotych Błaszczak mógł kupić z 10 okrętów podwodnych albo dwa dodatkowe zestawy amerykańskich rakiet. Tekst durny jak jego autor. Jak zwykle nastawiony na ilość kliknięć bo się go dobrze sprzedaje. Sami powiedzcie jak to brzmi ,,MON kupuje meble za.....".Rozumiem że w MON -e ludzie mają siedzieć na podłodze, ciuchy wieszać na gwoździu wbitym w ścianę a ewentualnych petentów przyjmować na parkingu albo ławce w parku. M3 w Warszawie kosztuje więcej.
może nowy
5 miesięcy temu
Rząd was doceni - daj Bóg, byście tak głodowali kiedyś, jak dzisiejsi emeryci
a emerytom
5 miesięcy temu
podzielili kromkę chleba - wstyd
a emerytom
5 miesięcy temu
podzielili kromkę chleba - wstyd
Alik
5 miesięcy temu
Płaszczak ma pomysła i wziął się do roboty
Rem
5 miesięcy temu
Czy kogoś to dziwi?
Alojz
5 miesięcy temu
Nasza Armia zmiesci sie na statdionie w Chorzowie.
Ministrant
5 miesięcy temu
W TVP is jesteśmy w czołówce - uzbrojeni po uszy? A po co Real! ? Wlaczyc należy TVP is a w razie jakiegoś ataku wroga to nogi od stołu do bicia wroga będą skuteczne!
bEEzNWKP
DD Repo
5 miesięcy temu
Mądrze postępują. Przecież nasza armia jest w rozsypce. Idąc ich tokiem rozumowania po co inwestować w sprzęt wojskowy który i tak nie wystarczy do zatrzymania najeźdźcy bo nie będziemy mieli wystarczającej ilości amunicji któa będzie produkowana w USA :) Lepiej ominąć fazę obrony kraju i od razu przystąpić do rozmów o bezwarunkowej kapitulacji. Dlatego trzeba kupić dobre meble aby nowy nadzorca czuł się jak w kapitolu :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić