Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Możesz stracić dużo pieniędzy. Największy bank w Polsce ostrzega

33
Podziel się:

Oszuści podszywają się pod pracowników PKO BP. Bank wydał w tej sprawie specjalnej oświadczenie.

Możesz stracić dużo pieniędzy. Największy bank w Polsce ostrzega
Zdjęcie ilustracyjne. (PAP)

Ogromny skandal w bankowości. Oszuści dzwonią do ludzi i "powołują się na względy bezpieczeństwa i nakłaniają do podania poufnych danych do bankowości, oraz zainstalowania na urządzeniu aplikacji do zdalnej weryfikacji", podaje PKO BP.

Największy polski bank apeluje do klientów. Ostrzega przed wszelkimi wiadomościami (SMS, Whatsapp itd.) od nieznanych osób, chcących wymusić jakiekolwiek dane.

W rzeczywistości to oszuści chcą zdobyć poufne dane do logowania i autoryzacji transakcji lub dane karty płatniczej - zaznaczono w komunikacie.

Bank podał też kilka innych istotnych informacji. Napisano, o co mogą prosić osoby, które podszywają się pod pracowników banku. Okazuje się, że oszuści mogą nawet prosić o zainstalowanie specjalnej aplikacji do zdalnej weryfikacji, np. TeamViewer, QuickSupport czy AnyDesk.

Jak naprawdę pracuje bank?

Pracownik banku podczas rozmowy telefonicznej nigdy nie poprosi o podanie mu haseł dostępu do żadnego z serwisów (internetowego, mobilnego, telefonicznego). Nie wyrażaj zgody na zainstalowanie na urządzeniu aplikacji pochodzących z nieznanych źródeł. Nie wyłączaj producenckich mechanizmów bezpieczeństwa na urządzeniu. Nie wykonuj działań, o które prosi nieznany Ci nadawca w SMS-ie/wiadomości e-mail itp.: nie klikaj w linki, nie podawaj danych do logowania, kodów autoryzacyjnych, danych karty - to istotne zasady, które podano w komunikacie i należy ich przestrzegać.

To nie jest pierwsze tego typu ostrzeżenie. Wcześniej z podobnym problemem zmagał się mBank i Bank Millenium.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
Zuza
rok temu
Miałam taką sytuację.dzwoniono do mnie w sobotę , wyświetlał mi się numer banku,infolinii. Dzwoniono z 2 numerów oba były wiarygodne w internecie jako PKO.na szczęście zaryzykowałam i powiedziałam ,że zajmę się tym w pon.osobiście w banku,straszono mnie ze do tego czasu zostanę z długami na koncie.
Alan
rok temu
NBP ostrzega a sam kradnie 0 stopami to tak jakby złodziej szukał skradzionej rzeczy u innych.
Hubert
rok temu
Dlaczego operatorzy pozwalają na spoofing numerów telefonów? Dziurawa ustawa antyterrorystyczna? Lameriada? Zablokować w cholerę połączenia z wszelkich bramek i będzie spokój, a przynajmniej dać taką opcję klientowi.
Max
rok temu
Bank zapomniał dodać, że osoby podszywające się pod pracownika banku dzwoniły z numeru Infolini PKOBP co jest kluczowe w tej sprawie. Jak widać nadal nie zamierza się do tego przyznać.
Ewa
rok temu
Trochę późno ostrzegacie . To działo się już w marcu . A bank dopiero teraz ostrzega . Hmmm nie ładnie.
tak$ierobi
rok temu
dlatego mam "stary" telefon... nie dostaje maili, nie musze dzialac w zadnych aplikacjach a jak zadzwonia i wiem co jest grane to mowie nie wyrazam zgody na nagrywanie rozmowy i sie rozlaczam lub poprostu im w trakcie przemowy przerwe polaczenie i od razu hop myk na liste numerow blokowanych...
Zyzio
rok temu
Jak to dobrze, że pożegnałem się z tym bankiem już kilka lat temu.
Starszy.
rok temu
BANK POWINIEN DBAĆ O DANE I KONTA LUDZI.ZABEZPIECZYĆ I NIKOMU NIE PRZEKAZYWAĆ DANYCH OSOBOWYCH..
Aster zenka
rok temu
Już kilkanaście razy dzwoniono do mnie, żebym podał dane do logowania, PIN itd. Zawsze grzecznie podaję,,,,tylko , że fałszywe. Mają bandziory trochę zajęcia zanim zadzwonią do kogoś innego. Lubię to.
Mila
rok temu
To bank powinien dobrze zabezpieczać konta swoich klientów, to jest chore żeby zmuszać pracowników aby dzwonili do klientów i oferowali im kredyty, to rozprasza czujnośc. Nie mam pretensji do pracowników, bo oni są poddawani mobbingowi bo dla dyrektora liczy się tylko wykonany plan, po trupach do celu.
osa,,,
rok temu
to bank powinien zgłosic to do policji czyt prokuratury w pierwszej kolejnosci i do operatorów by zablokowac takie bramki
bynia
rok temu
Tia, znajomy złodziejaszek też mnie przestrzegał przed innymi złodziejami ...
Frugo
rok temu
Bank podaje nie dokońca prawdziwe informacje, ponieważ oszuści dzwonią z numeru infolinii banku. Zastanawiające dlaczego o tym nie wspomną hmhm jak myślicie?
Zgred
rok temu
Taki jest efekt niekompetencji PiS. Udostępnili dane obywateli poczcie pod wybory kopertowe, teraz jeszcze spis powszechny. Nie mam złudzeń że nasze dane osobowe są bezpieczne. Przykładem jest afera mailowa i kretynizm obozu rządzącego.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić